Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Błażejewie

Galeria

Błażejewo, 06 sierpnia 2023

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. W pierwszą niedzielę sierpnia razem z Chrystusem wchodzimy na górę Tabor, gdzie staniemy się świadkami przemienia Jezusa Chrystusa. To, o czym usłyszymy w Ewangelii, stanie się także naszym udziałem w tej Eucharystii. Prośmy więc, aby to wydarzenie przemieniło nasze serca.
 2. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy:
 3. W poniedziałek błog. Edmunda Bojanowskiego
 4. We wtorek św. Dominika
 5. W środę święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 6. w czwartek – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Odpust w Dolsku
 7. w piątek św. Klary – dziewicy. Założycielki zgromadzenia klarysek
 8. 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie przyniesionych przez Parafian i Gości bukietów ziół, zbóż, kwiatów i owoców. Usilnie prosić będziemy przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej, aby w ciągu kolejnego roku nikomu nie zabrakło zdrowia i obfitości pokarmów.
 9. Na Świętej Górze odpust Wniebowzięcia NMP i dziękczynienie za plony. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz.12.00.
 10. W niedzielę 27 sierpnia jako Wspólnota Parafialna będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne żniwa na mszy św. o godz. 11.00. Po mszy św. spotkanie Parafialne przy grillu.
 11. W piątek 11 sierpnia mszy św. o godz. 18.00 nie będzie
 12. INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY NA SIERPIEŃ Za Światowy Dzień Młodzieży. Módlmy się, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.
 13. Wszystkim parafianom i szanownym gościom na błogosławiony czas wakacji i urlopów życzę obfitości Bożych łask.