Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Błażejewie

Ogłoszenia parafialne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTO PARAFII BŁAŻEJEWO

21 1090 1258 0000 0001 4851 9557

 

 

 

 

 

 

 

Błażejewo, 24. IX. 2023

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś jest dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W Kościele obchodzimy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, a szczególnie módlmy się za Polaków przebywających na emigracji.
 2. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 . Już dzisiaj zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 4. w  środę, 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
 5. –w  czwartek, 28 IX – św. Wacław, książę czeski, który zginął z rąk swego brata, jest patronem Czech;
 6. W piątek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 7. w  sobotę, 30 IX – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte na język łaciński.
 8. W sobotę 14 października spotkanie Rady Parafialnej.

 9. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzę zdrowia, wielu łask Bożych, opieki Maryi i świętych Patronów, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej Niedzieli i dobrego tygodnia. Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

 

 

 

Błażejewo, 27 sierpnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.
 2. Wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed mszą św. wieczorną modlitwa różańcowa.
 4. W I niedzielę września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła. W tym dniu imieniny obchodzi  bp Grzegorz Balcerek.
 5. W piątek 1 września będziemy wspominać 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Módlmy się o pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie oraz za wszystkie ofiary wojny.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.
 7. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. W piątek po mszy św. o godz.18.00 będą zapisy dla dzieci klas trzecich, które przystąpią do I Komunii świętej w 2024 r.
 8. Zbliża się Nowy Rok Szkolny. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą.
 9. W 1 sobotę miesiąca września nabożeństwo maryjne o godz. 8.30, po nabożeństwie msza św. Po mszy spotkanie na probostwie.
 10. Do służby przy ołtarzu zapraszam chłopców, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków. Rodziców proszę o zgłaszanie swoich synów do służby przy ołtarzu.
 11. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci, obędzie się w przyszłą niedzielę tj. 3 września, podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 12. W sobotę 9 września 2023 r. o godz. 11.00 odbędzie się koronacja Obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach w Archidiecezji Poznańskiej. Korony, którymi będzie przyozdobiony Wizerunek Matki Bożej, 17 maja 2023 r. pobłogosławił Papież Franciszek. Zapraszam Parafian do uczestnictwa w tej Uroczystości. Smolice – wieś położona w gminie Kobylin. Od naszej Parafii do Smolic jest 46 km.

 13. Dziękuję za ofiary złożone na poszkodowanych w powodzi w Słowenii. Zebrano 393 zł.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 

 

Błażejewo 20.VIII.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  1. w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  2. we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  3. w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprzedzona modlitwą różańcową
  4. w czwartek – Święto św. Bartłomieja, apostoła
  5. w sobotę – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ.

 2. Za tydzień – w niedzielę(27.08.) – na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać DOŻYNKI PARAFIALNE. Zapraszam wszystkich Parafian na Mszę św. dziękczynną, by wspólnie z rolnikami, ogrodnikami, sadownikami, dziękować za tegoroczne zebrane plony. Na Ołtarzu Pańskim złożymy BOCHEN CHLEBA, upieczony z tegorocznych ziaren. Po mszy św. spotkanie Parafialne przy grillu.
 3. Dziękuję mieszkańcom Błażejewa za złożoną ofiarę kwiaty do Kościoła.
 4. Wszystkim solenizantom, obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubilatom swoje urodziny składam serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Błażejewo 13.08.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Bóg jednak przemawia w ciszy serca. Stańmy więc w chwili ciszy, by uświadomić sobie, że jesteśmy grzeszni, by usłyszeć Boży głos.

 1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu będziemy przeżywać:

 2. w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męcz.

 3. we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP,

 4. w czwartek św. Jacka, kapłana.

 5. w piątek bł. Sancji Szymkowiak

 6. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego w miesiącach wakacyjnych, czyli o godz. 8.00, 11.00, a także w przeddzień, w poniedziałek o godz. 18.00 jako Msza św. wigilijna. Podczas każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu obchodzimy zarazem rocznicę Bitwy Warszawskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Europy, a także w dziejach naszej Polski oraz Dzień Wojska Polskiego.

 7. Na Świętej Górze odpust Wniebowzięcia NMP i dziękczynienie za plony. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz.12.00.

 8. W imieniu Pielgrzymów ze Szczecina podążających Jasną Górę wyrażam wdzięczność Parafiankom z Błażejewa, Ługów za przygotowanie posiłku (zupy i ciasta), mieszkańcom z Lipówki za ciasto oraz Paniom z Nowieczka za pomoc w obsłudze Pielgrzymów.

 9. 14 sierpnia Pani katechetka Aneta z Dolska zaprasza  dzieci, rodziców na „ŁĄKĘ u  ANETY”. Bliższe informacje na plakacie oraz na stronie Facebooku Parafii Błażejewa.  

 10. 17 sierpnia w czwartek mszy św. nie będzie.

 11. Wszystkim parafianom i szanownym gościom na błogosławiony czas wakacji i urlopów życzę obfitości Bożych łask.

 
 
Błażejewo, 06 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

1. W pierwszą niedzielę sierpnia razem z Chrystusem wchodzimy na górę Tabor, gdzie staniemy się świadkami przemienia Jezusa Chrystusa. To, o czym usłyszymy w Ewangelii, stanie się także naszym udziałem w tej Eucharystii. Prośmy więc, aby to wydarzenie przemieniło nasze serca.
2. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy:
a. W poniedziałek błog. Edmunda Bojanowskiego
b. We wtorek św. Dominika
c. W środę święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
d. w czwartek – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Odpust w Dolsku
e. w piątek św. Klary – dziewicy. Założycielki zgromadzenia klarysek
3. 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie przyniesionych przez Parafian i Gości bukietów ziół, zbóż, kwiatów i owoców. Usilnie prosić będziemy przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej, aby w ciągu kolejnego roku nikomu nie zabrakło zdrowia i obfitości pokarmów.
4. Na Świętej Górze odpust Wniebowzięcia NMP i dziękczynienie za plony. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz.12.00.
5. W niedzielę 27 sierpnia jako Wspólnota Parafialna będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne żniwa na mszy św. o godz. 11.00. Po mszy św. spotkanie Parafialne przy grillu.
6. W piątek 11 sierpnia mszy św. o godz. 18.00 nie będzie
7. INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY NA SIERPIEŃ Za Światowy Dzień Młodzieży. Módlmy się, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.
8. Wszystkim parafianom i szanownym gościom na błogosławiony czas wakacji i urlopów życzę obfitości Bożych łask.

Błażejewo, 1 sierpnia 2023

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zwykła XVIII

 1. Zbliża się miesiąc sierpień. W miesiąc ten Polacy wkraczają w sposób szczególny. Jest on dla nas wspomnieniem tylu narodowych spraw, przeżyć i problemów, które jeszcze ciągle nie mogą doczekać się szczęśliwych i sprawiedliwych rozwiązań. Przede wszystkim 1 sierpnia wspominamy 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dobremu i Miłosiernemu Panu polecamy tych, którzy swoje życie oddali za nas, za Ojczyznę.
 2. Od 1 sierpnia od godz. 12 do 2 sierpnia godz. 24 we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie tegoż kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 3. W piątek 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia.
 5. W I piątek spowiedź św. od godz. 17.00 do godz. 17.50. Odwiedziny chorych i osób starszych w piątek, od godz. 9.00.
 6. W sobotę 5 sierpnia nabożeństwo maryjne od godz. 8.30, po nabożeństwie msza św. Po mszy spotkanie na probostwie.
 7. W niedzielę 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przez naszą Parafię przejdzie Pielgrzymka ze Szczecina na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się na posiłek przy naszym Kościele. Bardzo proszę Parafian o przygotowanie poczęstunku dla Pątników. Liczba pątników to ok. 80 osób. Pielgrzymi spodziewani są ok. 12.30.
 8. Msza dziękczynna za żniwa w naszym kościele 27 sierpnia na mszy św. o godz. 11.00.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice, jubileusze składam serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego, wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom życzę udanych wakacji i urlopów.

 

 

Błażejewo,23 Lipca 2023r.

 

       OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zwykła XVI

 

 1. Dziś po raz trzeci obchodzony jest Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez Papieża Franciszka.
 2. We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła – Patrona naszego Kościoła i Parafii. Także  tego dnia przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
 3. We środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
 4. W sobotę 29 lipca wspomnienie liturgiczne św. Marty, Marii i Łazarza. Święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.
 5. Za tydzień w niedzielę 30 lipca będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci św. Jakuba Apostoła Patrona naszego Kościoła i Parafii. Sumie odpustowej o godz.12.00 przewodniczyć będzie ks. Filip Michalak. Po Mszy św. procesja wokół Kościoła. Zapraszam także dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji.
 6. W sobotę po wieczornej mszy św. oraz w niedzielę po mszach świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
 1. Już dziś, że informuję, że w dniu 6 sierpnia przejdzie przez naszą Parafię Pielgrzymka ze Szczecina na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się na posiłek przy Kościele. Bardzo proszę Parafian o przygotowanie poczęstunku dla Pątników. Liczba osób to ok. 80 osób.
 2. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki

Błażejewo, 16.07.2023

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV Niedziela zwykła 2023

 

 1. W dzisiejszej liturgii słowa pełno jest obrazów zaczerpniętych ze świata przyrody: ulewa i śnieg spadają z nieba, wzbierają strumienie, na stepowe pastwiska opada rosa, doliny okrywają się zbożem. Pan Bóg jak gospodarz uprawia ziemię, spulchnia ją deszczami, nawadnia bruzdy, wyrównuje skiby. A wdzięczna natura odpowiada radosnym i spokojnym wysiłkiem, by przynieść swemu Stwórcy plony. Zechciejmy więc i my włączyć w tę Eucharystię nasze uwielbienie wobec Boga, naszą wdzięczność; ofiarujmy Mu wszystkie nasze wysiłki minionego tygodnia.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. poprzedzona modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszam.
 3. W sobotę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów.
 4. W ostatnią niedziele miesiąca tj. 30 lipca odpust ku czci św. Jakuba Apostoła – Patrona naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00. Po mszy procesja eucharystyczna. Przypominam o obsłudze procesji.  Zapraszam także i dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji.  
 5. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej i Patrona naszej Parafii św. Jakuba. A korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

Błażejewo 9 lipca 2023

Ogłoszenia Parafialne

XIV Niedziela Zwykła

 

 1. Na niedzielnej Eucharystii Bóg gromadzi nas jako Kościół, czyli wspólnotę uczniów Jego Syna. Przychodzimy tu, by wypełnić słowa z psalmu responsoryjnego, śpiewanego w dzisiejszej liturgii: „i niech Cię błogosławią Twoi święci. Niech mówią o chwale Twojego królestwa i niech głoszą Twoją potęgę”.
 2. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

wtorek – święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

środa – wsp. Św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

 1. czwartek wspomnienie św. Pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta,

Sobota – św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła

 1. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O godz. 17.30 różaniec, a o 18.00 Msza św. Zapraszam.
 2. W czwartek 13 lipca mszy św. nie będzie
 3. W niedzielę, 30 lipca,  uroczystość odpustowa ku czci św. Jakuba Apostoła .
 4. . W niedzielę 6 sierpnia przez naszą Parafię przejdzie Pielgrzymka ze Szczecina na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się na posiłek przy naszym Kościele. Bardzo proszę Parafian o przygotowanie poczęstunku dla Pątników. Liczba osób to ok. 80 osób. Pielgrzymi spodziewani są ok. 12.30.
 5. Rozpoczęliśmy wakacje. Pamiętajmy o Dniu Pańskim, o każdej wakacyjnej niedzieli i obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Z tego obowiązku nie możemy się zwalniać w czasie wakacji.
 6. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam serdecznie życzenia, a wszystkim życzę błogosławionego świętowania niedzieli.

 

Błażejewo 02 lipca 2023

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś do nas Pan mówi „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je”.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 3. w poniedziałek 3 lipca,- święto św. Tomasza Apostoła
 4. w czwartek 6 lipca. wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej 
 5. w sobotę 8 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.
 7. W I piątek okazja do spowiedzi od godz.17.00 a o godz. 18.00 Msza św.
 8. W piątek od godz. 9.00 odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 9. INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY NA LIPIEC. O życie eucharystyczne. Módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzę udanego, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.

 

Błażejewo 25.06.2023

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w czerwcu po wieczornej Mszy Świętej.

 2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msza św. o godz. 18.00

 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 8.30 nabożeństwo z rozważaniem i różaniec. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Róż Różańcowych. Po mszy św. zapraszam na probostwo.

 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie i o Mszy Świętej niedzielnej. W dobie powszechnego dostępu do internetu nie jest najmniejszym kłopotem odnalezienie kościoła znajdującego się najbliżej miejsca spędzania przez nas urlopu. Nikt nie może tłumaczyć się, że nie umiał. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać nazwę miasta plus słowo „kościół” i otrzymujemy propozycję. Często liczne.

 

Błażejewo, 18.06.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa miesiąc czerwiec, Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
 2. W poniedziałek nie będzie mszy św. i nabożeństwa czerwcowego.
 3. W piątek 23 czerwca przypada DZIEŃ OJCA. Dobrze, że rośnie świadomość niezwykle ważnej roli, jaką ojcowie pełnią w swoich rodzinach, nie tylko zabezpieczając byt materialny rodziny, ale również zapewniając rodzinie bezpieczeństwo, budując relacje wewnątrz rodziny. Wszystkim ojcom rodzin życzę, by czerpali inspirację ze swojego wielkiego patrona św. Józefa, i modlimy się, by Bóg umacniał ich w pełnieniu odpowiedzialnego zadania.
 4. W sobotę, 24 czerwca przypada Uroczystość Św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia, przygotował drogę Jezusowi i wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
 5. Rodzicom i opiekunom przypominam o trosce, by ich dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy świętej. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.
 6. Wszystkim, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składam serdeczne życzenia i zapewniam o modlitwie. Szczególnie Waszym modlitwom polecam  Pana kościelnego Jana Grewlinga który będzie obchodził w sobotę swoje imieniny.

 

Błażejewo,11 Czerwca 2023r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 Niedziela Zwykła 2023

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest tak blisko, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Jezusa. Chrystus zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. W Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie codziennie o godz. 18.00 – Msza św. procesja. W niedzielę procesja po mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków, Panie i Panów do niesienia krzyża, sztandarów i baldachimu przez całą oktawę Bożego Ciała i w Uroczystość Serca Pana Jezusa, ministrantów, dzieci i wszystkich wiernych. Tradycyjnie na zakończenie oktawy w czwartek 15 czerwca procesja do 4 ołtarzy. Na zakończenie procesji podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie ziół i wianków.
 4. W piątek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Po mszy procesja wokół Kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję Kongregacji Świętogórskiej  za pomoc w Boże Ciało a także i na zakończenie Oktawy. Dziękuję mieszkańcom Nowieczka, Ługów, Ostrowieczno – Kadzyń, Błażejewa za przygotowanie ołtarzy. Mieszkańcom BŁAŻEJEWA za noszenie chorągwi i baldachimu, dziewczynkom sypiącym kwiatki w czasie procesji, szczególnie waszym rodzicom, ministrantom,  straży pożarnej za zabezpieczanie trasy procesyjnej, Panu kościelnemu i Panu Organiście, a przede wszystkim wam, drodzy parafianie, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim dziękuję za obecność i wspólną modlitwę. Jeszcze raz dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy i na orkiestrę.

Błażejewo, 04.06.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy 

1.Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2.W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. o godz. g. 8.00 i g. 10.00. Po Mszy św. o godz.10.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarz symbolizuje miejsce obecności Boga wśród ludzi, którego zapraszamy do wszystkich sfer naszego życia. Ołtarz jest pojmowany jako miejsce, wokół którego gromadzą się wierni, aby korzystać z ofiary Jezusa Chrystusa aby wchodzić w komunię z Jezusem i ludźmi.

3.Ołtarze przygotowują mieszkańcy wiosek:

 1. I ołtarz na tle starej owczarni – mieszkańcy NOWIECZKA.
 2. II ołtarz przy krzyżu za Panią Marcinkowską – mieszkańcy ŁUGÓW
 3. III ołtarz na tle kościoła – mieszkańcy – OSTROWIECZNO
 4. IV ołtarz przy cmentarzu – mieszkańcy BŁAŻEJEWA

4.Zapraszam dziewczynki przedszkolne, I Komunijne w strojach komunijnych do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała, a także i przez całą oktawę, a rodziców i dziadków o przygotowanie koszyczków z kwiatami. Dzieci pójdą w procesji przed baldachimem.

Trasę procesyjną  w Boże Ciało jak i na zakończenie Oktawy zabezpieczają nasi STRAŻACY.

5.Proszę  się także o przystrojenie naszych domów, mieszkań by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Zapraszam wszystkich do udziału we Mszy św. i procesji Eucharystycznej.

6.Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościołach. W dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po mszy o godz. 11.00. Na zakończenie oktawy 15 czerwca procesja do czterech ołtarzy. Po procesji będę święcił wianki.

7.Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 9 czerwca 2023 (piątek).

8.Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkiego najlepszego.

Błażejewo, 04.06.2023

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

1.Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2.W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. o godz. g. 8.00 i g. 10.00. Po Mszy św. o godz.10.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarz symbolizuje miejsce obecności Boga wśród ludzi, którego zapraszamy do wszystkich sfer naszego życia. Ołtarz jest pojmowany jako miejsce, wokół którego gromadzą się wierni, aby korzystać z ofiary Jezusa Chrystusa aby wchodzić w komunię z Jezusem i ludźmi.

3.Ołtarze przygotowują mieszkańcy wiosek:

 1. I ołtarz na tle starej owczarni – mieszkańcy NOWIECZKA.
 2. II ołtarz przy krzyżu za Panią Marcinkowską – mieszkańcy ŁUGÓW
 3. III ołtarz na tle kościoła – mieszkańcy – OSTROWIECZNO
 4. IV ołtarz przy cmentarzu – mieszkańcy BŁAŻEJEWA

4.Zapraszam dziewczynki przedszkolne, I Komunijne w strojach komunijnych do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała, a także i przez całą oktawę, a rodziców i dziadków o przygotowanie koszyczków z kwiatami. Dzieci pójdą w procesji przed baldachimem.

Trasę procesyjną  w Boże Ciało jak i na zakończenie Oktawy zabezpieczają nasi STRAŻACY.

5.Proszę  się także o przystrojenie naszych domów, mieszkań by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Zapraszam wszystkich do udziału we Mszy św. i procesji Eucharystycznej.

6.Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościołach. W dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po mszy o godz. 11.00. Na zakończenie oktawy 15 czerwca procesja do czterech ołtarzy. Po procesji będę święcił wianki.

7.Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 9 czerwca 2023 (piątek).

8.Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkiego najlepszego.

Błażejewo- 28.05.2023 r

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. To miłość Boża gromadzi nas przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Miłość, która mieszka w naszych sercach, jest owocem Ducha Świętego, który zapala nas ogniem swojej miłości. Święty Augustyn mówił, że „jeśli chcecie mieć życie od Ducha Świętego, zachowujcie miłość, kochajcie prawdę, tęsknijcie za jednością, a osiągniecie życie wieczne”. Dlatego z wiarą przychodzimy tutaj do ołtarza naszego Zbawiciela, aby od Niego uczyć się miłości, która jest prawdą i prowadzi do zjednoczenia. Niech Duch Święty nam w tym dopomaga i sprawia, abyśmy będąc we wspólnocie Kościoła Chrystusowego, uczestniczyli w jedności ciała Jezusa.
 2. W tym tygodniu przypada:
 3.  poniedziałek 29.05. święto NMP Matki Kościoła

 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu przeżywamy Święto Nawiedzenia NMP.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 6. W poniedziałek , wtorek i środę ostatnie Nabożeństwa Majowe po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Od czwartku zapraszam na Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną osoby chore i w podeszłym wieku. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
 8. W pierwszą sobotę o godz. 8.30 nabożeństwo z rozważaniem i różaniec. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Róż Różańcowych. Po mszy św. zapraszam na probostwo.
 9. Za tydzień w niedzielę Trójcy św. kończy się czas spowiedzi św. i komunii św. wielkanocnej.
 10. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkiego najlepszego..

 

 

Błażejewo – 21.05.2023

 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40 dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom.

 2. Kończy się okres wielkanocny. Przypominam o przykazaniu kościelnym, które nakazuje przyjęcie Komunii świętej w tym czasie.

 3. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszam.

 4. W poniedziałek 22 maja księża, bracia i klerycy ze Świętej Góry będą przeżywać w Błażejewie swój dzień skupienia przed uroczystością św. Filipa Neri. Zapraszam Moich Parafian na Mszę św. na godzinę 18.00 aby wraz Kongregacją Świętogórską dziękować Panu Bogu, że Księża Filipini ze Świętej Góry prawie od 350 lat troszczą o to miejsce i o Tę wspólnotę Parafialną.

 5. W środę 24 maja wspomnienie liturgiczne NMP Wspomożycieli Wiernych.

 6. W piątek 26 maja przypada Uroczystość św. Filipa Neri, założyciela Kongregacji Księży Filipinów.

 7. W dniu 26 maja świętujemy także Dzień Matki, jako wyraz szacunku dla każdej Mamy. Przypomina nam, jak ważne są Mamy i jak bardzo jesteśmy im wdzięczni za ich bezwarunkową miłość. W tym dniu po nabożeństwie majowym błogosławieństwo dzieci.

 8. W piątek 26 maja ks. Bp Zdzisława Fortuniak przeżywa 60 r. święceń kapłańskich. Otoczmy Jubilata naszą modlitwą.

 9. Za tydzień 28 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Świętej Górze Uroczystość Odpustowa.

 10. W niedzielę 28 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 10.30, na rynku w Gostyniu rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie na Świętą Górę, gdzie zostanie odprawiona Msza św. od godz. 12.00 przy ołtarzu polowym. Serdecznie Święta Góra zaprasza wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi na których podczas festynu w klasztornych ogrodach czekają liczne niespodzianki. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 11. Na nadchodzący tydzień, życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego oraz opieki MB i św. Józefa.

Błażejewo –  14.05.2023

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA

 

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 2. Trwa miesiąc maj serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 3. We wtorek, 16 maja wspominamy – św. Andrzej Bobola, kapłan, męczennik, patron Polski.
 4. W piątek -19 maja, w ramach nabożeństwa majowego rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W najbliższą niedziele 21 maja: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Liturgicznie wspominamy zakończenie historycznego, doczesnego etapu misji Pana Jezusa, który po Zmartwychwstaniu przez 40 dni przebywał z uczniami dając im nowe światło na wszystko czego wcześniej nauczał i jednocześnie przygotowując ich na przyjęcie Ducha Świętego. Uroczystość ta przypomina o zbliżającym się zakończeniu czasu wielkanocnego. Kto nie skorzystał jeszcze ze spowiedzi i komunii wielkanocnej może to uczynić w ciągu najbliższych trzech tygodni – do Uroczystości Najświętszej Trójcy tj. do 4 czerwca. Zachęcam.
 6. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzę radości, pokoju, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

 

Błażejewo –  07.05.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
 2. Dziś dzieci z naszej Parafii, które w ubiegłą niedzielę przystąpiły do I Komunii św, kończą BIAŁY TYDZIEŃ na Świętej Górze na Mszy św. o godz. 15.00
 3. Trwa miesiąc maj serdecznie zapraszamy na: nabożeństwo majowe. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty po Mszy Św. o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława bp, głównego patrona Polski.
 5. W miesiącu maju modlimy się „Za ruchy i grupy katolickie. Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebie świata.
 6. Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości miłosiernej. Niech Bóg ma nas w swojej opiece!!!

 

Błażejewo – 30.04.2023 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 sześcioro dzieci po raz pierwszy w pełni zjednoczy się z Panem Jezusem przyjmując Go do swego serca.
 2. Od jutra w naszej parafii Biały Tydzień wdzięczności dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Zakończenie Białego Tygodnia na Świętej Górze w niedzielę 7 maja na mszy św. o godz. 15.00.
 3. W poniedziałek rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Najśw. Maryi Pannie. Po Mszy Św. o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty zapraszam na Nabożeństwo majowe. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 4. W środę, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym Św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze Św. w naszym kościele według  porządku niedzielnego o godz. 8.00 i 11.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek od godz. 17:00 do godz. 17:45.
 6. Odwiedziny chorych i starszych osób ze spowiedzią i komunią świętą w piątek, od godz. 9.00.
 7. W pierwszą sobotę o godz. 8.30 Nabożeństwo a po nabożeństwie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i część różańca. Po Mszy św. Zapraszam na probostwo.
 8. Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości miłosiernej. Niech Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Błażejewo, 23 IV 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziś w III niedzielę wielkanocną, przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Św. Zachęcam, aby każdy z nas w nadchodzącym tygodniu codziennie odczytał dowolny fragment Pisma świętego.
 2. Jutro w poniedziałek, 24 kwietnia obchodzimy w liturgii Kościoła uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Zapraszam na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, by zawierzać Bogu sprawy naszej Ojczyzny.
 3. We wtorek Święto św. Marka Ewangelisty.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.30 różaniec a następnie msza św.
 5. W sobotę 29 kwietnia Święto św. Katarzyny ze Sieny. Patronki Europy. Jest to też Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 6. Za tydzień tj. 30 kwietnia dzieci z naszej Parafii na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do I Komunii św.
 7. W poniedziałek 1 maja rozpoczynamy nabożeństwo majowe po Mszy św. o g.18.00
 8. Wszystkim przybyłym do naszego Kościoła na dzisiejszą Eucharystię życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętego Jakuba Ap Patrona Parafii

Błażejewo,  16.04.2023 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 1. Dziś II Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, a także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, kończąca oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Pan Jezus powiedział w czasie objawień do św. s. Faustyny Kowalskiej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Niedziela Miłosierdzia ma być dniem szczególnej czci Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia, a zarazem dniem łaski dla wszystkich ludzi, zwłaszcza grzeszników.
 1. W środę 19 kwietnia Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.30 różaniec a o 18.00 Msza św. Serdecznie zapraszam.
 2. Dnia 20 kwietnia (czwartek) 2023 roku przypada 21 rocznica ingresu do katedry poznańskiej Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego. Prośmy Boga w modlitwie o siły, błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla naszego Pasterza.
 3. Kwiecień to miesiąc pamięci narodowej. W tym wiosennym miesiącu miało miejsce wiele ważnych, często dramatycznych wydarzeń z historii Polski. Należy o nich pamiętać i oddać hołd bohaterom, ginącym za wolność i niepodległość Polski. Ten czas przywodzi na myśl wojenną okupację, deportacje Polaków na Syberię i do Kazachstanu, tragedię polskich oficerów, którzy zostali zamordowani przez NKWD w Katyniu, Kozielsku Ostaszkowie i w innych miejscach.
 4. Gdy przeżywamy miesiąc Pamięci Narodowej trzeba nam wspomnieć o tych, którzy są związani z tą ziemią, którzy my dziś jesteśmy jej mieszkańcami. „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium” Józef Piłsudski
 5. .Wojciecha Witkowiaka syna Wojciecha i Marianny z domu Talarczyk. Urodził się 9 kwietnia 1893 roku w Lipówce. 15 kwietnia 1940 roku Wojciech Witkowiak został wywieziony z Kozielska i zastrzelony w lesie katyńskim.
 6. Tomasza Adama Machczyńskiego. W latach 1930 – 38 był zarządcą majątku Błażejewo należącego Filipinów w Gostyniu. Po kampanii wrześniowej schwytany do niewoli, rozstrzelany i pochowany w Katyniu 20-22 kwietnia 1940 roku.
 7. Stanisława Józefa Sołtysiaka, syn Ignacego Sołtysiaka urodzony 8 maja 1899 roku w Pokrzywnicy. Rozstrzelany przez NKWD w Charkowie, pochowany na Piatichatkach na cmentarzu Ofiar Totalitaryzmy.
 8. Stefana Grabowskiego urodził się 10 sierpnia 1899 roku w Dolsku. Syn aptekarza Juliusza Grabowskiego. Do niewoli sowieckiej dostał się pod Kobryniem 22 września 1939 roku. 25 października1939 trafił do obozu w Wołogdzie, następnie do Kozielska. Do Smoleńska został przewieziony 2 kwietnia 1940 roku. Egzekucji dokonano między 2 a 7 kwietnia 1940 w lesie katyńskim.
 9. Na kolejną rocznicę MORDU KATYŃSKIEGO a więc za rok pragnę abyśmy upamiętnili naszych ziomków pamiątkową tablicą przy naszym cmentarzu.
 10. Więcej informacji możemy znaleźć na stronie MEMORIA DOLSK.

 

Drodzy Parafianie i mili Goście

   Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę, by blask Zmartwychwstania Pańskiego rozproszył wszelkie ciemności życia, przemienił lęk w nadzieję, a świat  napełnił miłością i pokojem.

    Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Pana pośród nas pozwala na nowo odkryć potęgę Bożej miłości. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych wiary i ufności w zwycięstwo Chrystusa nad światem.

 Z darem modlitwy i radosnym Alleluja!.  

             Ks.  Prob. Adam Anioł COr.

                                                                                                                                 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  –  09.04.

 1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich.  Dziś i w 2 dzień Wielkanocy Msze Święte o godz. 00 i 11.00.

 2. W piątek, z racji na oktawę wielkanocną, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 3. W sobotę 15 kwietnia o godz. 16.00 próba dzieci przed I – Komunią św.

 4. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękuję Kapłanom ze Świętej który mnie wspierali w Triduum Paschalnym, młodzieży która włączyła czynnie do Liturgii, Panu kościelnemu, Panu organiście, straży honorowej przy Grobie Pańskim, Matkom Różańcowym z Ługów i Błażejewa za złożone ofiary na kwiaty i wszystkim parafianom i gościom za udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych.

 5. Życzę wszystkim: dobrych, świętych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże!

Błażejewo, 02kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
 2. W Wielki Czwartek mszą Wieczerzy Pańskiej św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Triduum Paschalne.
 3. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00. W Wielki Piątek w całym Kościele jest dniem pokuty, w którym obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości i od potraw mięsnych. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zachęca aby przedłużyć na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.
 4. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek w naszym Kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy grobie do godz. 21
 5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 10.00 do 13.00 co pół godziny. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć na 15 min na adoracji.
 6. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.21.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy ze sobą świece. Liturgia Wigilii Paschalnej zakończy się procesją wokół kościoła.,
 7. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz Poniedziałek Wielkanocny Msze św. godz. 8.00 i 11.00.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Błażejewo, 26.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Liturgia Słowa V Niedzieli Wielkiego Postu wprowadza nas w wymiar pasyjny. Już od poniedziałku podczas Mszy św. będziemy się modlić prefacją o męce Pańskiej. Natomiast w modlitwie kolekty V Niedzieli Wielkiego Postu kierujemy do Boga takie słowa: „Udziel nam łaski, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Twojego Syna, który oddał własne życie za zabawienie świata”. W V niedzielę Wielkiego Postu w wielu krajach utrwalił się zwyczaj zasłaniania krzyży. Zasłona była symbolem żalu i pokuty, którym człowiek powinien się oddać, aby mu wolno było znowu popatrzeć na Boski majestat po okresie oczyszczenia. Dziś zasłaniamy krzyże, aby zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża.
 2. W piątek 31 marca rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Jakub Przybylski. Początek rekolekcji o godz. 17.00 Droga krzyżową a następnie o godz. 18.00 msza św.
 3. W imieniu wszystkich uczestników EDK ze Świętej Góry do Błażejewa dziękuję wszystkim, którzy przynieśli ciasto. Wielkie Bóg zapłać!!!
 4. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. 
 5. Dziękuję za ofiarę złożoną na kwiaty do Grobu Pańskiego przez Matki Różańcowe z ŁUGÓW
 6. U Pana Kościelnego w zakrystii można nabywać paschaliki na stół wielkanocny.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Błażejewo, 19.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
 2. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach.
 3. W tym roku wyjątkowo jutro w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.
 4. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.
 5. W niedzielę 26 marca po mszy św. o 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się sakramentu bierzmowania
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii od 31 marca do 2 kwietnia.
 7. EDK ze Świętej Góry do Błażejewa odbędzie się 24 marca. Rozpoczyna się – Mszą Świętą w Bazylice Świętogórskiej o g. 19.00, następnie nabożeństwo i błogosławieństwo indywidualne. Zapisy – wyłącznie poprzez formularze internetowe dostępne na stronie internetowej Świętej Góry i profilu Facebook Błażejewo i EDK. Na Drogę św. Jakuba do Błażejewa można zapisać się poprzez link – https://forms.gle/wjHrqHVBCoD8Us1V7
 8. Zwracam się z serdeczną prośbą aby przygotować poczęstunek na probostwie dla utrudzonych uczestników EDK, tak jak to czyniliśmy w poprzednich latach. Pątnicy, którzy przychodzą do Błażejewa są wdzięczni za życzliwość i gościnność Tego miejsca.
 9. Na cmentarzu przy śmietniku został zamontowany regał na zużyte , ale dobrym stanie opakowania po zniczach. Można jest tam pozostawić aby inni mogli z nich skorzystać.
 10. Dziękuję za ofiarę złożoną na kwiaty do Grobu Pańskiego przez Matki Różańcowe z Błażejewa
 11. Wszystkim życzę dobrego przeżywania Wielkiego Postu.

Błażejewo 12. 03. 2023

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Wielkiego Postu

 1. „Kto będzie pił wodę, którą Ja mu dam, stanie się ona w nim źródłem wytryskającej ku życiu wiecznemu” – te słowa z dzisiejszej Ewangelii Jezus kieruje do Samarytanki i do każdego z nas. Gromadzimy się na tej Eucharystii, aby pić wodę Bożej obecności i Bożego działania. Zaczerpnijmy więc obficie z tego źródła, abyśmy – jak Izraelici na pustyni – doświadczyli, że Pan jest rzeczywiście wśród nas.
 2. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Gorzkie Żale w niedzielę po mszy o godz. 11.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek 13 marca przypada 10 r. wyboru papieża Franciszka.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 31 marca (w piątek) i potrwają do 2 kwietnia – NIEDZIELI PALMOWEJ. Rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Przybylski ze Świętej Góry. Spowiedź wielkanocna będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową.
 5. W zakrystii są do nabycia świece Paschaliki wielkanocne w cenie 12 zł.
 6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonek przy wyjściu z kościoła.
 7. W sobotę 18 marca po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.
 8. 24 marca odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świętej Góry do Osiecznej i Błażejewa. Szczegółowe informacje są umieszczone na stronie internetowej i Facebooku Świętej Góry.
 9. Tegoroczna EDK wyruszy z Gostynia tradycyjnie 2 tygodnie przed Wielkanocą, tj. 24 marca. Rozpocznie się Mszą św. o g. 19.00 w Bazylice Świętogórskiej, następnie po nabożeństwie eucharystycznym i po indywidualnym błogosławieństwie uczestnicy wyruszą na trasy naszych wewnętrznych i zewnętrznych nocnych zmagań. Zachęcam Parafian do uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej.
 10. Zwracam się z serdeczną prośbą o przygotowanie małego poczęstunku dla utrudzonych Pielgrzymów.
 11. Jak każdego roku proponowane są 4 trasy piesze:

– do Osiecznej

 • bł. Edmunda Bojanowskiego – 33 km
 • św. Filipa Neri – 40 km
 • św. Franciszka – 43 km

do BŁAŻEJEWA – 23 km

 • św. Jakuba Ap
 1. Na Drogę św. Jakuba do Błażejewa można zapisać się poprzez link https://forms.gle/wjHrqHVBCoD8Us1V7

 Link dostępny jest na stronie Parafii.

 1. Wszystkim życzę dobrego przeżywania Wielkiego Postu.

Błażejewo, 05.03.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes– Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
 2. Z racji Wielkiego Postu, Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę po mszy o godz. 11.00. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30 a następnie Msza św.
 3. Za odprawienie Drogi Krzyżowej, jak również za uczestnictwo w Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować jako nasz uczynek miłosierdzia co do duszy, względem zmarłych.
 4. W sposób szczególny do uczestnictwa w tych nabożeństwach zapraszam dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowująca się do Sakramentu bierzmowania.
 5. W sobotę 18 marca po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej
 6. Pamiętajmy, że odpady po zniczach, sztuczne kwiaty wrzucamy do kontenera
 7. Wszystkim życzę dobrego przeżywania Wielkiego Postu.

 

Błażejewo, 26.02.2023 r.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
 2. W skierowanym w dniu 16.02.2023 r. do wiernych Kościoła w Polsce apelu, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Gądecki zaprosił Nas do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie i wezwał do udzielenia pomocy materialnej poprzez zbiórkę środków finansowych w niedzielę 26.02.2023 r., aby kontynuować dotychczasowe ogromne wsparcie Kościoła w Polsce na rzecz Ukrainy. Stąd przy wyjściu z kościoła możemy składać dobrowolne ofiary jako nasza pomoc – jałmużna na rzecz Ukrainy i uchodźców z tego kraju.
 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 4. W I sobotę miesiąca marca o godz. 8.30 nabożeństwo maryjne a następnie Msza św. Po Mszy św. spotkanie na probostwie.
 5. W piątek 3 marca od godz. 9.00 odwiedzę chorych i osoby w podeszłym wieku z posługą sakramentalną.
 6. Z racji Wielkiego Postu, Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę po mszy o godz. 11.00. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30 a następnie Msza św.
 7. Za odprawienie Drogi Krzyżowej, jak również za uczestnictwo w Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować jako nasz uczynek miłosierdzia co do duszy, względem zmarłych.
 8. W sposób szczególny do uczestnictwa w tych nabożeństwach zapraszam dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowująca się do Sakramentu bierzmowania.
 9. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 10. Przy wyjściu z naszego kościoła jest umieszczona skarbona, do której można składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Solenizantom, zwłaszcza Kazimierzom i Jubilatom tego tygodnia, życzę wielu łask Bożych.

 

Błażejewo, 19.02.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII Niedziela Zwykła

 1. Dziś rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. Trwać będzie do soboty 25 lutego jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.
 2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w Kościele Powszechnym okres Wielkiego Postu, czyli czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  W tym dniu Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00  i 18.00.  Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły co do ilości i jakości spożywanych pokarmów.
 3. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu o godz.17.30, a godz. 18.00 Msza św.
 4. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę po mszy św. o godz.11.00.
 5. Po zakończonej Eucharystii dziś zbiórka do puszek na poszkodowanych przez kataklizm trzęsienia ziemi.
 6. Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej Parafii od 31 marca do 2 kwietnia br.
 7. Zachęcam do dobrego wykorzystania Wielkiego Postu i praktyk pokutnych by dobrze przygotować się na świętowanie Wielkanocy.
 8. Czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od dnia 22 lutego 2023 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. do dnia 04 czerwca 2023 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.
 9. 26 lutego po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie katechetyczne z młodzieżą kl. VI.
 10. Dziękuję Panu Pawłowi Wujkowi za pomoc w porządkach na Cmentarzu i przy Probostwie.
 11. W liturgii Wielkiego Postu usłyszymy słowa; „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Nie zmarnujmy tego dobrego i pięknego czasu do naprawy swojego życia i relacji z Panem Bogiem.

Błażejewo, 12.02.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło w ostatnim czasie Turcję i Syrię, odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, aby we wszystkich kościołach naszej archidiecezji, po każdej Mszy św. zorganizować zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Zbiórka przy naszym kościele będzie 19 lutego br.
 2. W niedzielę 19 lutego br. rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. Trwać będzie do soboty 25 lutego jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.
 3. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, których papież Jan Paweł II ogłosił patronami Europy. Prośmy Boga, za wstawiennictwem świętych Cyryla i Metodego, by Europa powróciła w pełni do swych chrześcijańskich korzeni, odnajdując w ten sposób źródło swej dawnej mocy.
 4. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych. W tym dniu pragniemy polecać Panu Bogu w sposób szczególny wszystkich zaręczonych, aby poważnie przygotowali się do ślubu, wszystkich zakochanych i tych, którzy jako samotni poszukują wciąż swego kandydata na żonę, czy męża. Św. Walenty żył w III wieku po narodzeniu Chrystusa, za czasów cesarza Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten zakazał legionistom podczas służby wojskowej czyli od 18 do 37 roku życia zawierać małżeństwo, aby byli lepszymi żołnierzami, którzy nie myślą o swoich rodzinach. Św. Walenty potajemnie udzielał ślubu zakochanym parom za co poniósł śmierć męczeńską. Zachęcam do modlitwy za wszystkich zakochanych, aby swoje związki umacniali sakramentem małżeństwa zanim wspólnie zamieszkają razem jako mąż i żona.
 1. W niedzielę 26 lutego po mszy św. o godz.11.00 spotkanie z młodzieżą z VI klas, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
 2. W nadchodzącym tygodniu życzę wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

 

Błażejewo, 05.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁ

 1. W pierwsza niedzielę miesiąca Jezus zaprasza nas, abyśmy przemieniali ten świat. Słyszymy dziś o soli ziemi, światłości świata, miejscu położonym na górze i o lampie, która ma świecić wszystkim. Chciejmy się odnaleźć w tych obrazach. Usłyszeliśmy dzisiaj, że Jezus właśnie takimi nas chce widzieć i takich chrześcijan pragnie jako lekarstwo dla świata.
 2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
 3. W Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.Papież Franciszek w orędziu na Dzień Chorego napisał „Wstawiennictwu Maryi, Uzdrowieniu Chorych, zawierzam każdego z was, którzy jesteście chorzy; was, którzy opiekujecie się nimi w rodzinie, poprzez pracę, badania naukowe i wolontariat; was, którzy angażujecie się w nawiązywanie osobowych, kościelnych i obywatelskich więzi braterstwa. Wszystkim serdecznie przekazuję moje Apostolskie Błogosławieństwo”.
 1. W tym tygodniu:
 2. Poniedziałek, 6 lutego – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku;
 3. w środę Msza Święta wotywna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 4. Piątek, 10 lutego – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu;
 5. Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Błażejewo 29 stycznia 2023r.

Ogłoszenia parafialne

4 Niedziela Zwykła

 1. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. W ten dzień Msze Święte w naszej parafii o godz. 9.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. – na Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone świece. Po mszy św. spotkanie rodziców i dzieci na Probostwie.
 2. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz.17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz.18.00. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z racji pierwszego piątku.
 1. W pierwsza sobotę o godz. 8.30 nabożeństwo Maryjne, a następnie Msza św. Po mszy św. spotkanie na probostwie.
 1. Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Błażejewo – 22 styczeń 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
3. Niedziela ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 2. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
 4. we wtorek św. Franciszka Salezego – biskupa i dK,
 5. w środę przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan
 6. w czwartek Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa,
 7. w sobotę św. Tomasza z Akwinu – dK.
 8. W środę 25 stycznia -przypada 16 r. śmierci ks. Tadeusza Nagela długoletniego Proboszcza – Parafii Błażejewskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o długoletnim
 9. Za tydzień w ostatnia niedzielę miesiąca taca w tym dniu przeznaczona jest na cele gospodarcze Parafii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 

Błażejewo – 15 styczeń 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
2 Niedziela ZWYKŁA

1.W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele, przeżywać będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (Iz 1,17). Jest to czas szczególnej modlitwy chrześcijan różnych wyznań z całego świata za siebie nawzajem, aby miłość i wzajemny szacunek, były znakiem rozpoznawczym w całym świecie.

2.W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

3.W przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzili jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież w 2019 roku ustanowił Niedzielę Słowa Bożego po to, aby przez lekturę Pisma Świętego wierni jeszcze bardziej kształtowali swoją chrześcijańską postawę.

4.W tym tygodniu patronują nam: we wtorek, 17 stycznia – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pierwszy pustelnik. W czwartek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. W sobotę, 21 stycznia – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

5.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 

Błażejewo – 08.01.2023 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Módlmy się, abyśmy umieli z wiarą i zgodnie z tradycją Kościoła podchodzić do tego ważnego sakramentu. Prośmy też Boga o odwagę w dawaniu świadectwa o naszej wierze w Chrystusa do czego zobowiązuje nas przyjęcie sakramentu chrztu św. Przypominamy, że funkcję rodziców chrzestnych w Kościele mogą pełnić wyłącznie osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania i starają się żyć zgodnie z wyznawaną wiarą (nie mogą to być osoby żyjące w związkach tylko cywilnych lub nieformalnych)
 1. Ofiary zbierane do koszyczka w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) przeznaczone na  potrzeby polskich misjonarzy wyniosły: 156,00 zł
 1. W sobotę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele.
 1. W roku 2022 w Parafii św. Jakuba:

Sakrament chrztu: udzielono 13 dzieciom. Z parafii 8

Sakrament małżeństwa:  pobłogosławiono 2 parom

Do I Komunii św.  przystąpiło 11 dzieci. Z parafii 7

Pogrzebów 7. Z parafii 6

Komunii św. udzielono 4800 osobom

 1. Drogim Parafianom i Gościom życzę zdrowia i wielu łask Bożych. Szczęść Boże.

Błażejewo, 01.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.I.2023 NOWY ROK

 1. Dzisiaj (01.01.2023) przypada Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Zakończenie oktawy Bożego Narodzenia. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Pokoju – modlimy się w naszych wspólnotach o dar o pokoju na świecie i w ludzkich sercach.
 2. W piątek 6 stycznia, który jest I piątkiem miesiąca, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to Misyjny Dzień Dziecka, Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Msze św. o godz. w czwartek o godz. 18.00 msza św. z uroczystości. W Uroczystość  o godz. 8.00 i 11,00. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Woreczki z kredą i kadzidłem do oznaczenia domów, wyłożone są w koszyczku przy żłóbku. Ofiary za kredę i kadzidło przeznaczone będą na krajowy fundusz misyjny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość postna.
 3. W czwartek 5 stycznia od 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
 4. Odwiedziny kolędowe od poniedziałku – środy od godz. 9.00, , w sobotę 7 stycznia od godz.11.00, w niedzielę 8 stycznia 13.00.
 5. W sobotę 7 stycznia I sobota miesiąca. O godz. 8.30 Nabożeństwo I sobotnie i msza św. Po mszy spotkanie na probostwie
 6. W przyszła niedzielę 8 stycznia niedziela Chrztu Pańskiego, kończy się okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego
 7. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Gościom życzymy na Nowy Rok, aby przy pomocy Bożej spełniły się nasze plany i zamierzenia, aby zapanował pokój i miłość wzajemna w naszych rodzinach, aby Maryja, Patronka dzisiejszego Święta, przeprowadziła nas przez wszystkie dni Nowego Roku w bezpieczeństwie i wierności Bogu.

Błażejewo, 25.12.2022r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                                   UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  PAŃSKIEGO

 1. W Święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało”. Jeśli chcemy te dni przeżyć prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te Święta w gronie najbliższych, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.
 2. Jutro drugi dzień Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. On pierwszy ginie za swojego Nauczyciela i otwiera długi orszak tych, którzy pójdą jego śladami, uświęcając własną krwią początki Kościoła.
 3. We wtorek 27 XII – św.  Jana, apostoła i ewangelisty. Na mszy o godz. 18.00 poświęcenie wina. W tym dniu będziemy obchodzić 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Od ubiegłego roku jest to święto narodowe Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Na prośbę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki prosi, aby w kościołach Archidiecezji Poznańskiej, dnia 27 grudnia br. rozbrzmiały o godzinie 16.40 dzwony.
 4. W środę Świętych Młodzianków, niewinne dzieci z Betlejem  zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją  władzę,
 5. W piątek Świętej Rodziny z Nazaretu. Dzień Modlitw o świętość  Małżeństw i Rodzin. Zapraszam rodziny, małżeństwa. Na mszy św. o godz.18.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 6. W sobotę, 31 grudnia o godz. 16.00 zapraszam na Mszę Św. dziękczynno – przebłagalną za kończący się 2022 rok. Można będzie uzyskać odpust zupełny za publiczne odśpiewanie „Ciebie Boga Wysławiamy”.
 7. W Niedzielę, 1 stycznia – pierwszy dzień Nowego Roku 2023 i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie.
 8. We wtorek rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Chcę modlić się w Waszych domach o błogosławieństwo Boże. Kapłanowi towarzyszyć będzie dwóch ministrantów.

Niech prawda o narodzeniu Chrystusa napełnia Was nieustannie radością i zachwytem nad Bożą dobrocią.                 

Niech światło Bożej Dzieciny przenika Wasze myśli i serca a pokój pozwoli z nadzieją patrzeć na nadchodzący 2023 rok.

 Życzę także wiary w to, że Pan Bóg czuwa nad nami i usuwa wszelkie lęki naszego życia.

Obejmuję Was wszystkich w tych świątecznych dniach szczególną modlitwą.      
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionych Świąt!

Plan kolędy Parafii w Błażejewie 2022/23

 1. 27 grudnia 2022 9.00 Nowieczek: ul. Bursztynowa – początek kolędy od Pani Sołtys i ulice Jesionowa, Złota, Cicha
 2. 28 grudnia 2022 godz. 9.00 Nowieczek: 2 strona ul. Bursztynowej (od krzyża,)ul. Nowa, Wierzbowa, Wiklinowa
 3. 29 grudnia 2022 – Błażejewo – początek kolędy od rodziny Zielińskich do rodziny Ponickich – Genowefy Marcinkowskiej
 4. 2 stycznia 2023 godz. 9.00 – Ługi od rodziny Szewczykowskich do rodziny Bilskich
 5. 3 stycznia 2023 godz. 9.00 Ługi– od rodziny Turowskich
 6. 4 stycznia 2023 godz. 9.00 Lipówka – od Pani Iwony Filipiak
 7. 7 stycznia 2023 12.00 – Błażejewo za cmentarzem, Maliny i osiedle nad Jeziorem.
 8. 8 stycznia 2023 godz. 11.00 – Ostrowieczno od rodziny Idkowiak, Kadzyń i mieszkańcy Ostrowieczna do tablicy Trąbinek 

Błażejewo, 18.12.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne.
 2. Okazja do spowiedzi św. przed mszą św. wieczorną od poniedziałku do piątku środę od godz. 17.30. Wigilię okazja do spowiedzi od godz.8.00 do godz. 9.00.
 3. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, o godz.22.00. Wcześniej w naszych domach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd oraz zapalona świeca Caritasu, którą można jeszcze nabyć. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
 4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 5. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugi dzień Uroczystości w św. Szczepana będą sprawowane o godz. 8.00 i 11.00.
 6. Powracam do tradycyjnej kolędy – odwiedzin duszpasterskich. Jej podstawowym celem jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domu i jego mieszkańców. To także okazja do lepszego poznania wiernych oraz ich problemów. Zgodnie z kan. 529 par. 1 Prawa kanonicznego: „proboszcz powinien starać się poznawać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując”. Odwiedziny duszpasterskie w parafii rozpocznę od 27 grudnia.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia, niech dobry i miłosierny Bóg obdarza swoimi łaskami i darami.

 

Błażejewo – 11.12.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. W liturgii Kościoła 3. Niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete– „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. 
 2. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem. 
 3. Przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 00zapraszam na „RORATY.
 4. W zakrystii u Pana kościelnego można nabyć świece na stół wigilijny w ramach Dzieła Pomocy oraz opłatki
 5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
 • we wtorek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
 • w środę, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.
 1. Pan Jest blisko. „Wierzysz, że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie? Lecz biada Ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”. W sobotę 17 grudnia spowiedź św. od godz. 15.30 do 17.30. Sens Świąt Bożego Narodzenia polega na spotkaniu i zjednoczeniu się Boga z człowiekiem. Chrystus powinien narodzić się w nas. Jak pisał Adam Mickiewicz Dlatego też należy pamiętać by ten radosny czas nie był tylko zewnętrznym przeżyciem i poddaniem się chwilowemu nastrojowi i urokowi świąt. Chrystus ma się narodzić w każdym z nas i stać się Zbawcą. Wtedy możemy powiedzieć, czym tak naprawdę jest Boże Narodzenie.
 2. W środę 21 grudnia od godz. 9.00 objazd świąteczny chorych i osób w podeszłym wieku. Proszę zatroszczmy się  także i o osoby w podeszłym wieku aby też i oni mogli przeżyć radość ze spotkania z Chrystusem. „Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełni grzechy, będą mu odpuszczone” (Jk 5,14-15)
 3. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składam życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Błażejewo – 11.12.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. W liturgii Kościoła 3 Niedziela Adwentu jest nazywana niedzieląGaudete– „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. 
 2. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem. 
 3. Przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 00zapraszam na „RORATY.
 4. W zakrystii u Pana kościelnego można nabyć świece na stół wigilijny w ramach Dzieła Pomocy oraz opłatki
 5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
 • we wtorek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
 • w środę, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.
 1. Pan Jest blisko. „Wierzysz, że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie? Lecz biada Ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”. W sobotę 17 grudnia spowiedź św. od godz. 15.30 do 17.30. Sens Świąt Bożego Narodzenia polega na spotkaniu i zjednoczeniu się Boga z człowiekiem. Chrystus powinien narodzić się w nas. Jak pisał Adam Mickiewicz Dlatego też należy pamiętać by ten radosny czas nie był tylko zewnętrznym przeżyciem i poddaniem się chwilowemu nastrojowi i urokowi świąt. Chrystus ma się narodzić w każdym z nas i stać się Zbawcą. Wtedy możemy powiedzieć, czym tak naprawdę jest Boże Narodzenie.
 2. W środę 21 grudnia od godz. 9.00 objazd świąteczny chorych i osób w podeszłym wieku. Proszę zatroszczmy się  także i o osoby w podeszłym wieku aby też i oni mogli przeżyć radość ze spotkania z Chrystusem. „Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełni grzechy, będą mu odpuszczone” (Jk 5,14-15)
 3. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składam życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Błażejewo, 4 grudnia 2022 roku

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA  ADWENTU

 1. Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu.W Ewangelii św. Jan Chrzciciel nawołuje nas do nawrócenia. Do tego, żeby zrobić rewizję swojego życia i zobaczyć, co mnie przybliża do poznania Boga i spotkania z Nim, a co w tym przeszkadza. Jak wygląda moja relacja z Bogiem? Kim On jest dla mnie? Czy jest kimś bliskim? Dziś także obejmujemy modlitwą naszych braci na Wschodu. Wypraszajmy dla nich łaskę wiary i wytrwałości przy Bogu.
 2. Zachęcam do uczestnictwa w Roratach i do spotkań z przebaczającym Jezusem w Sakramencie Pojednania. Roraty w naszej parafii o godz. 18.00a dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o g.18.00,
 3. We wtorek 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 4. W środę, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 5. W czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP, msza św. o godz.18.00.
 6. W zakrystii u Pana kościelnego można nabywać świece i opłatki na stół wigilijny. Duże świece w cenie 20 zł, małe w cenie 10 zł.
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.
 8. W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby dzieła wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka, znalazły się osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Błażejewo, 27. 11. 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA ADWENTU

Panie, oby Twoje światło rosło we mnie przez cały Adwent.

 1. Rozpoczynamy Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz.18.00. Dzieci zapraszam na roraty w poniedziałki, środy i piątki. Na roraty przynosimy lampiony.
 2. Dziś taca inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać!
 3. Liturgia tygodnia: środa, 30 listopada — Święto św. Andrzeja Apostoła.
 4. Pierwszy piątek 2 grudnia objazd chorych od godz.9.00.W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży oraz dla wszystkich chętnych od godz. 17.00. Na mszy św. o godz. 18.00 dzieciom poświęcę medaliki. Po mszy spotkanie z rodzicami  i dziećmi na probostwie.
 5. W pierwszą sobotę 3 grudnia  Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. Po mszy spotkanie na probostwie.
 6. Czas Adwentu to czas miłosierdzia. Wzorem lat ubiegłych Caritas Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas to symbol dobra i naszej miłości. Nabywając je do naszych domów, włączamy się w ogromny łańcuch ludzi dobrej woli. Świece można nabywać w zakrystii u Pana kościelnego. Małe świece są po 10 zł, a duże po 20 zł. Polecam również opłatki na wigilijny stół. Świece z roku ubiegłego, które pozostały w naszych domach, można zapalić na grobach naszych bliskich w Wigilię Bożego Narodzenia.
 7. ​​​​​​​NIECH BÓG WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI.

Błażejewo, 20 listopada 2022

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. W tę ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem. Na Mszy św. o g.11.00 po Komunii św. odnowimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz akt poświecenia Jezusowi Chrystusowi Królowi.
 2. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 4. W poniedziałek 21 listopada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Kościół wspomina w tym dniu ofiarę, która dokonała się w duszy Maryi w zaraniu Jej świadomego życia pod natchnieniem Ducha Świętego.
 5. We wtorek 22.11 wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej.
 6. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek 22 listopada wspomnienie męczenników z Korei: św. Andrzeja i jego towarzyszy.
 8. Już za tydzień Adwent i rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 9. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz.18.00. Dzieci zapraszam na roraty w poniedziałki, środy i piątki. Na roraty przynosimy lampiony. O tym, jak to z narodzeniem Jezusa było, opowie nam w czasie roratnych spotkań postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza, i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście.
 10. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca taca inwestycyjna.
 11. Dziękuję Wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Życzę wszystkim radosnego oraz owocnego przeżywania Dnia Pańskiego i całego tygodnia – niech Pan Bóg nam błogosławi.

 

 

Błażejewo, 13.11.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
 2. Dziś obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwa i materialne wsparcie są kierowane do Ukrainy.Dziś także obchodzimy po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
 3. W czwartek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, a w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 4. W przyszłą niedzielę 20 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata. W ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodziny temu, który jest naszym Panem. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ma nam uświadomić, że Chrystus Królem całego stworzenia – wszechświata.  Po mszy św. o godz. 11.00 wobec Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz akt poświecenia Jezusowi Chrystusowi Królowi.
 5. Życzę błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.

Błażejewo – 6.11.2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).
 2. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia będziemy obchodzić po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
 4. W środę 9 listopada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 5. W czwartek 10 listopada wspomnienie liturgiczne św. Leona Wielkiego papieża i doktora kościoła
 6. W piątek 11 listopada św. Marcina z Tours i 104 rocznica odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Udekorujmy też domy flagami narodowymi. W tym dniu udzielona jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

 7. Intencje papieskie na listopad. Za dzieci, które cierpią. Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia  ze strony rodziny  
 8. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkiego najlepszego.

 

 

Błażejewo, 30 października 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte 8.00 i o 10.00 wraz z procesją żałobną na cmentarz.
 2. W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godzinie 9.00 i 18.00
 3. W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za jednego zmarłego. Należy nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną i odmówić tam modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 4. W dniach od 1 do 8 XI można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i pomodli się tam w intencji zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie także zwyczajnych warunków czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W każdym z tych dni można zyskać za jednego zmarłego.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
 6. Pierwszy piątek miesiąca objazd chorych od godz. 9.00. O godzinie 17.30 nabożeństwo i okazja do skorzystania ze spowiedzi św. Na mszy św. o godz.18.00 poświecę książeczki dzieciom przygotowującym się do I komunii.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 8.30 nabożeństwo a 9.15 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W imieniu Pani katechetki Anety Grzelka zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, dorosłych na jesienne warsztaty zielarskie, na których dowiemy się jakie właściwości ma głóg, zrobimy pysze ciasteczka leczące serce – bowiem wspierają tak ciało jak i ducha dzięki słodyczy i dodatkowi odpowiednich przypraw, które zalecała św. Hildegarda! O tych i innych właściwościach ziół, które możemy znaleźć w okolicy Błażejewa i Głogówka dowiemy się na warsztatach, dzięki którym można odkryć jak bardzo Pan Bóg nas kocha przez dary natury. Warsztaty zielarskie poprowadzi ANETA GRZELKA – KATECHETKA Z DOLSKA. Termin: 5 listopada 2022, godz.10.30. Miejsce spotkania: Salka przy kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Błażejewie
 9. Wypominki, roczne czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii. Kartki na wpisanie imion zmarłych można pobrać z regału na prasę.
 10. Pokładane za pojedynczy grób – 40 zł, podwójny – 80 zł. Ofiary z tego tytułu są przeznaczane na opłatę wywozu odpadów cmentarnych. W czasie naszych porządków na cmentarzu pamiętajmy o segregacji odpadów. Do odpadów BIO nie wrzucamy – kwiatów sztucznych, czy zniczy – do tego służy kontener.

Błażejewo, 23.10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień misyjny pod hasłem „BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI”.  Papież Franciszek w Orędziu na światowy dzień misyjny” napisał: „Wszyscy uczniowie będą świadkami Jezusa dzięki Duchowi Świętemu, którego otrzymają. Gdziekolwiek pójdą, gdziekolwiek by byli. Tak jak Chrystus jest pierwszym posłanym, to znaczy misjonarzem Ojca  i Jego „wiernym świadkiem”, tak też każdy chrześcijanin jest powołany do bycia misjonarzem i świadkiem Chrystusa. A Kościół, będący wspólnotą uczniów Chrystusa, nie ma innej misji, jak tylko ewangelizowanie świata, dając świadectwo o Chrystusie. Tożsamość Kościoła polega na ewangelizowaniu.
 1. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30. W sposób szczególny w tym tygodniu będziemy się modlić za misjonarzy. Po każdej Mszy Świętej  przez cały tydzień jest możliwość złożenia do puszki przy bocznym wejściu dobrowolnej ofiary na misje święte.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy wspominali rocznicę poświecenia Kościoła.
 2. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac na naszym cmentarzu.
 3. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Po mszy św. o godz. 10.00 procesja na cmentarz. Zachęcam do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadam codziennie wieczorem przed Mszą św.
 4. Wypominki, roczne czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii. Kartki na wpisanie imion zmarłych można pobrać z regału na prasę.
 5. Pokładane za pojedynczy grób – 40 zł, podwójny – 80 zł. Ofiary z tego tytułu są przeznaczane na opłatę wywozu odpadów cmentarnych. W czasie naszych porządków na cmentarzu pamiętajmy o segregacji odpadów. Do odpadów BIO nie wrzucamy – kwiatów sztucznych, czy zniczy – do tego służy kontener.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

INTENCJE MSZY ŚW. 24 – 30 października 2022

 

Poniedziałek 24 października 2022

18:00 Za + Andrzeja Łakomiak w 1 r. śmierci

Wtorek 25 października 2022

18:00 Za + Stanisławę Nowacką – od Iwony Filipiak z rodziną

Środa 26 października 2022

18:00 Za + Teresę Biniaszak – od rodziny Walkowiaków z Ługów

Czwartek 27 października 2022

18:00 Za + Andrzeja, w 1 r. śmierci Marię  Kaptur – od żony z dziećmi

Piątek 28 października 2022

święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

18:00 Za + Bogumił Łukanusa – od rodziny Szłapków i Szymankiewiczów

Sobota 29 października 2022

18:00 Za + Ryszarda, Jacka, Sewerynę, Władysława Krause, Piotra, Katarzynę Andrzejewskich

XXXI Niedziela Zwykła 30 października 2022

08:00 Za + Bogumiła Łukanusa – od Dawida i Kamili z rodziną
11:00 Za + Edytę Baraniak – od bratowej Teresy z mężem Sławkiem

 

Błażejewo, 16 października 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Obchodzimy dziś XXII dzień Papieski pod hasłem: „BLASK PRAWDY”. Zachęcam, aby ofiarą złożoną do puszek przed kościołem wesprzeć zdolną młodzież z małych miejscowości i biedniejszych środowisk, by mogli rozwijać swoje talenty oraz wzrastać duchowo i intelektualnie. W imieniu stypendystów dziękuję za każdy dar dziękuję.
 2. Przez cały październik zapraszam na nabożeństwa Różańcowe o godz.17.30. Dzieci zapraszam na różaniec w poniedziałki, środy i piątki.
 3. W kalendarzu liturgicznym:
 4. W poniedziałek 17. X wspominamy biskupa męczennika św. Ignacego Antiocheńskiego. Zginął w Rzymie około 107r.
 5. We wtorek 18.X wspominamy św. Łukasza Ewangelistę. Z zawodu był lekarzem. Po przyjęciu chrześcijaństwa stał się współpracownikiem św. Pawła Apostoła. Jest patronem Pracowników Służby Zdrowia.
 6. W czwartek 20.X. wspominamy św. Jana Kantego. Był profesorem filozofii i teologii na Akademii Krakowskiej.
 7. W sobotę 22.X. wspominamy św. Jana Pawła II.
 8. W przyszłą niedzielę 23 X rozpoczyna się w Kościele Tydzień misyjny pod hasłem: „BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI”
 9. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, roczne czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii. Kartki na wpisanie imion zmarłych można pobrać z regału na prasę.
 10. Pokładane za pojedynczy grób – 40 zł, podwójny – 80 zł. Ofiary z tego tytułu są przeznaczane na opłatę wywozu odpadów cmentarnych. W czasie naszych porządków na cmentarzu pamiętajmy o segregacji odpadów. Do odpadów BIO nie wrzucamy – kwiatów sztucznych, czy zniczy – do tego służy kontener.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 

 

Błażejewo, 09.10.202

                                                                                       

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. Módlmy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków.
 2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym.
 3. Nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i dzieci  w poniedziałki, środy i w piątki.
 4. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty, aby w ten sposób wyrazić im naszą wdzięczność za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.
 5. W niedzielę, 16 października, przypada 44 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili 22 Dzień Papieskipod hasłem „Blask Prawdy”. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 6. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, roczne czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii. Kartki na wpisanie imion zmarłych można pobrać z regału na prasę.
 7. Pokładane za pojedynczy grób – 40 zł, podwójny – 80 zł. Ofiary z tego tytułu są przeznaczane na opłatę wywozu odpadów cmentarnych. W czasie naszych porządków na cmentarzu pamiętajmy o segregacji odpadów. Do odpadów BIO nie wrzucamy – kwiatów sztucznych, czy zniczy – do tego służy kontener.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

Błażejewo, 1 października 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz.17.30.

2.W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz.9.00.

3.W pierwszy piątek na mszy św.  o godz. 18.00 poświęcę dzieciom różańce, które w 2023 przystąpią do I Komunii św.

4.Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16.30 do godz. 17.20.

5.Z sakramentu pokuty i pojednania skorzystać można codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

6.W niedzielę 9 października po mszy św. o godz.11.00 spotkanie młodzieży z klasy 6 i 7 szkoły podstawowej, która rozpocznie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, proszę by na spotkaniu obecni byli także rodzice. Na spotkanie przynosimy wypełnione deklaracje przystąpienia do sakramentu bierzmowania. 

7.W ubiegłą niedzielę na tacę na pokrycie kosztów prac na cmentarzu zebrano 640 zł. Bóg zapłać.

8.Została na nowo pomalowana dzwonnica. Dziękuję Panom: Mirosławowi Horale z Ługów i Benedyktowi Idkowiakowi z Błażejewa za pomalowanie dzwonnicy. Także wyrażam wielką wdzięczność Panu Zygmuntowi Szewczykowskiemu za udostępnienie rusztowania.

9.W najbliższym tygodniu patronują nam we wtorek św. Franciszek z Asyżu,  w środę św. Faustyna Kowalska, w piątek wspomnienie Maryi.

10.INTENCJE PAPIESKIE NA PAŹDZIERNIK.O Kościół otwarty dla wszystkich. Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.Błażejewo 25.09.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem: „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”, które zarazem jest tytułem Orędzia Ojca Świętego na 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  Migranci i uchodźcy to duża część społeczeństwa w każdym kraju. Uciekają ze swojego kraju z powodu wojen, biedy, terroru czy braku możliwości rozwoju. 
  W Polsce największa ilość migrantów pochodzi z Ukrainy, na drugim miejscu są Białorusini. Pomimo tego, że otrzymują pomoc i wsparcie, ich sytuacja często jest ciężka zarówno pod względem ekonomicznym jak i psychologicznym.
 2. Dziś zgodnie z zapowiedzią taca zbierana w czasie mszy św. przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac przeprowadzonych na cmentarzu.  
 3. W czwartek 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
 4. W sobotę rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, (dzieci i młodzież zapraszam w poniedziałki, środy i piątki) które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 30.
 5. W pierwszą sobotę października o godz. 8.30 różaniec a następnie Msza św. Po mszy św. spotkanie na probostwie.
 6. Zwracam się do młodzieży z klas VI i VII oraz starszej, która jeszcze nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania. W gablocie z prasą  umieściłem deklaracje kandydata do bierzmowania. Proszę o pobranie tych deklaracji. W niedzielę 9 października po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania i rodziców tej młodzieży. Młodzież przynosi na to spotkanie wypełnione deklaracje  i podpisane przez rodziców.    
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Błażejewo – 18.09.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne.                                                       
 2. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli dobru i prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
 3. Dziś, 18 września, przypada także święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i w prawdziwej mądrości.
 4. Dziś imieniny przeżywa ks. Arcybiskupa Stanisław Gądecki. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.
 5. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac na naszym cmentarzu.
 6. W tym tygodniu patronują nam:
 7. We wtorek męczennicy koreańscy: święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang oraz towarzysze, męczennicy koreańscy z lat 1839-1867 
 8. w środę, 21 września – święty Mateusz Ap. i Ewangelista.
 9. w piątek, 23 września – święty O. Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozmiłowany w  Eucharystii, jeden z największych świętych XX wieku.            
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 

 

 

Błażejewo,11 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Chrystus nikogo nie odrzuca, ale szuka zagubionych i wzywa do nawrócenia. Ta szczególna miłość Chrystusa do grzeszników uka­zuje się w Kościele, kiedy wiernie wypełnia misję swego Pana. Rozpoczynając Tydzień Wychowania w Polsce, prośmy o dar autentycznego świadectwa wychowania przez wiarę oraz postawę miłosiernego Ojca wobec dzieci i wychowanków.
 1. W środę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte, o godz. 18:00.
 1. W czwartek 16 września wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 1. W przyszłą niedzielę 18 września święto świętego Stanisława Kostki – patrona młodzieży i imieniny księdza arcybiskupa Stanisława Gałeckiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym Solenizancie.
 1. Do służby przy ołtarzu zapraszam chłopców z klasy pierwszej szkoły podstawowej a także z drugiej, trzeciej i starszych, aby w grupie starszych ministrantów mogli się przygotować do służby przy ołtarzu. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszam do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych. Drodzy ojcowie przypomnijcie sobie wasze lata młodzieńcze, gdy tu przy tym ołtarzu tak wielu Was było gdy Proboszczem był  ks. Tadeusz Nagel czy ks. Henryk Schwanke.

 

Błażejewo, 04.09. 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Liturgia święta i Słowo Boże uświadamia nam, że zawsze możemy liczyć na obfitość łask od Zbawiciela i dlatego w niedzielnej Eucharystii możemy złożyć na ołtarzu wszystkie trudy minionego tygodnia. Chciejmy prosić Pana Boga o dary Ducha Świętego konieczne dla poznania Jego woli i życia żywą wiarą.
 2. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na pokrycie prac na cmentarzu.
 3. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30 modlitwa różańcowa a następnie Msza św.
 4. W najbliższy czwartek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Na Mszy Świętej o godz.18.00 poświęcę ziarno siewne
 5. Jubilatom, solenizantom, Gościom oraz Parafianom składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

Błażejewo, 28 sierpnia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.
 3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed mszą św. wieczorną modlitwa różańcowa.
 4. W czwartek 1 września będziemy wspominać 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Módlmy się o pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie oraz za wszystkie ofiary wojny.
 5. Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2022/2023. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzę, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.
 7. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Po mszy św. poświęcę najmłodszym tornistry i przybory szkolne.
 8. W piątek po mszy św. zapisy dzieci z 3 klas, które mają przystąpić do I Komunii św. w 2023 r.
 9. W 1 sobotę miesiąca września nabożeństwo maryjne o godz. 8.30, po nabożeństwie msza św. Po mszy spotkanie na probostwie.
 10. W sobotę wspomnienie liturgiczne św. Grzegorza Wielkiego pap. i dK. Kościoła. To dzień imienin ks. bp Grzegorza Balcerka. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.
 11. Do służby przy ołtarzu zapraszam chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszam do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych.
 12. Wszystkim Parafianom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

Błażejewo, 21.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 
 2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
 3. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
 4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się duchowo z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszam na wspólną modlitwę aby przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani upraszać łaski dla naszych rodzin. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę, 27 sierpnia –św. Monikę (354-430), matki świętego Augustyna.
 6. W niedzielę 28 sierpnia jako Wspólnota Parafialna będziemy dziękować Panu Bogu na mszy św. o godz. 11.00w naszym kościele za tegoroczne żniwa. Po mszy św. spotkanie Parafialne przy grillu.

 7. Taca zbierana w ostatnią niedzielę sierpnia przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac na cmentarzu.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

Błażejewo, 14.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

        XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
 2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 00 i 11:00. Na Świętej Górze odpust Wniebowzięcia NMP i dziękczynienie za plony.Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz.12.00
 3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
 4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami
 5. W sobotę 20 sierpnia po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.
 6. W tym tygodniu patronują nam:
 7. środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej
 8. sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

 

 

Błażejewo, 8.08.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
 2. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy:
  we wtorek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 3. w środę – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Odpust w Dolsku
 4. w czwartek św. Klary – dziewicy. Założycielki zgromadzenia klarysek
 5. 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie przyniesionych przez Parafian i Gości bukietów ziół, zbóż, kwiatów i owoców. Usilnie prosić będziemy przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej, aby w ciągu kolejnego roku nikomu nie zabrakło zdrowia i obfitości pokarmów.
 6. Na Świętej Górze odpust Wniebowzięcia NMP i dziękczynienie za plony.Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz.12.00
 7. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność Parafiankom z Błażejewa, Ługów za przygotowanie posiłku (zupy i ciasta) oraz mieszkańcom z Lipówki za ciasto dla Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki ze Szczecina na Jasna Górę.
 8. Tydzień temu w czasie odpustu na pokrycie kosztów prac na cmentarzu zebrano 2700.
 9. Ogólnopolskie Stowarzyszenie z Muzyką do Ludzi wraz z Parafią w Błażejewie zaprasza na spotkanie z operą. 14 sierpnia po mszy świętej o godz.11.00 około południa zapraszamy na plebanię na kawę i opowieść o operze. Obejrzymy kilka fragmentów oper realizowanych przez Stowarzyszenie w Jarosławkach a wszyscy zainteresowani otrzymają darmowe bilety na przedstawienie  31 sierpnia 2022 roku. Spotkanie poprowadzi prezeska stowarzyszenia Ewa Smoleńska
 10. W sobotę 20 sierpnia po mszy św. Spotkanie Rady Parafialnej.
 11. Msza dziękczynna za żniwa w naszym kościele 28 sierpnia na mszy św. o godz. 11.00. Po mszy św. spotkanie Parafialne przy grillu.
 12. Wszystkim parafianom i szanownym gościom na błogosławiony czas wakacji i urlopów życzę obfitości Bożych łask.

Błażejewo, 1 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zwykła XVIII

 1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać ich w modlitwie miłosiernemu Bogu. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.
 2. Od 1 sierpnia godz. 12 do 2 sierpnia godz. 24 we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub dla zmarłego jeden raz dziennie odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie tegoż kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 3. W czwartek 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek spowiedź św. od godz. 17.00 do godz. 17.50.
 5. Odwiedziny chorych i starszych osób w piątek, od godz. 9.00.
 6. W sobotę, 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przez naszą Parafię przejdzie Pielgrzymka ze Szczecina na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się na posiłek przy naszym Kościele. Bardzo proszę Parafian o przygotowanie poczęstunku dla Pątników. Liczba osób to ok. 50 osób. Pielgrzymi spodziewani są ok. 12.30.
 7. W 1 sobotę miesiąca sierpnia nabożeństwo maryjne od godz. 8.30, po nabożeństwie msza św. Po mszy spotkanie na probostwie.
 8. Msza dziękczynna za żniwa w naszym kościele 28 sierpnia na mszy św. o godz. 11.00.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice, jubileusze składam serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego, wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom życzę udanych wakacji i urlopów.

Błażejewo,24 Lipca 2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zwykła XVII

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
 1. Obchodzony jest również dzisiaj po raz drugi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 1. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła – Patrona naszego Kościoła i Parafii. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
 1. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
 1. W piątek 29 lipca wspomnienie liturgiczne św. Marty, Marii i Łazarza. Święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.
 1. Za tydzień w niedzielę 31 lipca będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci św. Jakuba Apostoła Patrona naszego Kościoła i Parafii. Sumie odpustowej o godz.12.00 przewodniczyć będzie ks. Filip Michalak Neoprezbiter ze Świętej Góry, który w dniu 21 maja 2022 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu przyjął  z rąk ks. abp Stanisław Gądeckiego sakrament kapłaństwa. Kazanie wygłosi ks. Leon Praczyk ze Świętej Góry. Po Mszy św. procesja wokół Kościoła. Zapraszam także dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji.
 1. W sobotę po wieczornej mszy św. oraz w niedzielę po mszach świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.  Po sumie odpustowej Gości i Wszystkich Parafianzapraszam na  spotkanie przy grillu.
 1. Taca zbierana w dniu odpustowym przeznaczona jest na pokrycie kosztów zakończonych prac na naszym cmentarzu.
 1. Już dzisiaj informuję, że w dniu 6 sierpnia przejdzie przez naszą Parafię Pielgrzymka ze Szczecina na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się na posiłek przy Kościele. Bardzo proszę Parafian o przygotowanie dla Pątników poczęstunku. Liczba osób to ok. 50 osób.
 1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

Błażejewo, 17.07.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszam.
 1. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
 1. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
 1. W ostatnia niedzielę miesiąca lipca tj. 31odpust ku czci Św. Jakuba Apostoła. Suma odpustowa o godz.12:00. Z tej okazji po Mszach Świętych w sobotę i w niedzielę będę błogosławił kierowców i ich pojazdy.  Pamiętajmy, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
 1. W uroczystość odpustową taca w tym dniu przeznaczona jest na pokrycie kosztów chodnika na cmentarzu.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.A korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

Błażejewo, 10.07.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.
 1. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszam.
 2. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

Błażejewo, 03.07.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 18.00.
 3. Dziękuję mieszkańcom Błażejewa za zebrane pieniądze przez radnych parafialnych na potrzeby naszego Kościoła.
 4. W ubiegłą niedzielę zebrano na prace na cmentarzu 566 zł. Bóg zapłać.
 5. Papież Senior Benedykt XVI o wakacjach:„Okres wakacji to Boży dar. Odpoczywając nabierajmy sił na dalszą drogę życia. Tym, którzy muszą w tym czasie pracować – szczególnie rolnikom zbierającym plony – życzę, by cieszyli się owocami swego trudu. Niech w tej pracy mają także chwile wytchnienia i radości. Czas wakacji to także wyjątkowa okazja, by kontemplować sugestywne piękno przyrody, wspaniałą «księgę» dostępną dla wszystkich, dużych i małych. W kontakcie z przyrodą człowiek widzi siebie we właściwych proporcjach, odkrywa, że jest stworzeniem, małym a zarazem wyjątkowym, «zdolnym odkryć Boga», ponieważ jego duch otwarty jest na Nieskończoność. Przynaglany pytaniem o sens, które nurtuje ludzkie serce, dostrzega on w otaczającym go świecie ślad dobra, piękna i Bożej Opatrzności, i niemal spontanicznie otwiera się na uwielbienie i modlitwę”.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.

Błażejewo 26.06.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
 1. W poniedziałek i wtorek nie będzie w naszym kościele odprawiana Msza św.
 1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msza św. o godz. 18.00
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.00 do Mszy św.
 1. Objazd chorych i starszych osób w piątek od godz. 9.00.
 1. W sobotę, o godz. 8.30 nabożeństwo a następnie msza św. z okazji I soboty miesiąca. Po mszy zapraszam na spotkanie na probostwie.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie szczególnie o Mszy Świętej.

Błażejewo,19 Czerwca 2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. W Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie codziennie o godz. 18.00 – Msza św. procesja. W niedzielę procesja po mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci w strojach komunijnych, Panie i Panów do niesienia krzyża, sztandarów i baldachimu przez całą oktawę Bożego Ciała i w Uroczystość Serca Pana Jezusa, ministrantów, dzieci i wszystkich wiernych. Tradycyjnie na zakończenie oktawy w czwartek 23 czerwca procesja do 4 ołtarzy. Na zakończenie procesji podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie ziół i wianków.
 1. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszam na Mszę Świętą. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Po mszy procesja wokół Kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, mieszkańcom ŁUGÓW za noszenie chorągwi i baldachimu, dziewczynkom sypiącym kwiatki w czasie procesji, szczególnie ich rodzicom, ministrantom, straży pożarnej za zabezpieczanie trasy procesyjnej, Panu kościelnemu i Panu Organiście, przede wszystkim wam, drodzy Parafianie i wszystkim którzy związaliście wasze życie religijne z tym miejscem.
 2. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca czerwca. Taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów pracy na cmentarzu.
 1. 100 lat temu 22 czerwca 1922 roku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, na Rynku w ŚREMIE odbył się Akt oddania Śremu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z inicjatywy Świeckich i Duchowieństwa Śremskich Parafii podjęta została inicjatywa, aby 22 czerwca br., na tym samym miejscu czyli na Śremskim Rynku, w nowym kontekście historycznym Świata, Europy i Polski, w czasie pełnym niepokoju, w czasie zarazy koronawirusa, zawieruchy wojennej tuż u naszych granic i innych niebezpieczeństw, dokonać odnowienia tego Aktu. W związku z tym Ks. Dziekan prałat Marian Brucki i Komitet Organizacyjni zwraca się z serdecznym zaproszeniem do uczestnictwa w tej Uroczystości, tak ważnej i doniosłej dla Mieszkańców Miasta I DEKANATU ŚREMSKIEGO . W programie uroczystości planowana jest w dniu 22 czerwca br. o godzinie 19.00 przed Śremskim Ratuszem Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Zdzisława Fortuniaka – Syna Ziemi Śremskiej, koncelebrowana z Kapłanami Śremskich DEKANATÓW. Msza św. będzie poprzedzona procesją, która rozpocznie się o 18.45 przeniesiem obrazu z wizerunkiem Pana Jezusa z Fary Śremskiej. Po Mszy Świętej dokonany zostanie Akt ponownego oddania w opiekę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa — Miasta Śremu, okolicznych Miejscowości i Mieszkańców. Następnie odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Rynku naszego Miasta. Serdecznie zapraszają na tę Uroczystość : Duchowieństwo Śremskich Parafii i Komitet Organizacyjny Świeckich.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

Błażejewo, 12.06.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1.Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2.W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. o godz. g. 8.00 i g. 10.00. Po Mszy św. o godz.10.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarz symbolizuje miejsce obecności Boga wśród ludzi, którego zapraszamy do wszystkich sfer naszego życia. Ołtarz jest pojmowany jako miejsce, wokół którego gromadzą się wierni, aby korzystać z ofiary Jezusa Chrystusa aby wchodzić w komunię z Jezusem i ludźmi.

3.Ołtarze przygotowują mieszkańcy wiosek:

 1. I ołtarz na tle starej owczarni – mieszkańcy NOWIECZKA.
 2. II ołtarz przy krzyżu za Panią Marcinkowską – mieszkańcy ŁUGÓW
 3. III ołtarz na tle kościoła – mieszkańcy LIPÓWKA – OSTROWIECZNO
 4. IV ołtarz przy cmentarzu – mieszkańcy BŁAŻEJEWA

4.Zapraszam dziewczynki przedszkolne, I Komunijne w strojach komunijnych do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała, a także i przez całą oktawę, a rodziców i dziadków o przygotowanie koszyczków z kwiatami. Dzieci pójdą w procesji przed baldachimem.

Trasę procesyjną  w Boże Ciało jak i na zakończenie Oktawy zabezpieczają nasi STRAŻACY.

5.Proszę  się także o przystrojenie naszych domów, mieszkań by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Zapraszam wszystkich do udziału we Mszy św. i procesji Eucharystycznej.

6.Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościołach. W dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po mszy o godz. 11.00. Na zakończenie oktawy 23 czerwca procesja do czterech ołtarzy. Po procesji będę święcił wianki.

Błażejewo- 5.06.2022 r

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. To miłość Boża gromadzi nas przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Miłość, która mieszka w naszych sercach, jest owocem Ducha Świętego, który zapala nas ogniem swojej miłości. Święty Augustyn mówił, że „jeśli chcecie mieć życie od Ducha Świętego, zachowujcie miłość, kochajcie prawdę, tęsknijcie za jednością, a osiągniecie życie wieczne”. Dlatego z wiarą przychodzimy tutaj do ołtarza naszego Zbawiciela, aby od Niego uczyć się miłości, która jest prawdą i prowadzi do zjednoczenia. Niech Duch Święty nam w tym dopomaga i sprawia, abyśmy będąc we wspólnocie Kościoła Chrystusowego, uczestniczyli w jedności ciała Jezusa.
 2. W tym tygodniu przypada:
 3. w poniedziałek 6.06. święto NMP Matki Kościoła
 4. w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 5. w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 6. w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy
 7. codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego
 8. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkiego najlepszego..

Błażejewo – 29.05.2022

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40 – dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się  swoim uczniom. Najbliższy tydzień  będzie  przygotowaniem  do uroczystości  Zesłania Ducha Św.  i modlić się będziemy nowenną do Ducha Świętego.
 2. Kończy się okres wielkanocny. Przypominam o przykazaniu kościelnym, które nakazuje przyjęcie Komunii świętej w tym czasie.
 3. We wtorek święto Nawiedzenie NMP i zakończenie nabożeństw majowych, od środy rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będzie po wieczornej Mszy św.
 4. W środę Dzień Dziecka, zapraszam rodziców i dzieci na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej w intencji młodego pokolenia.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą kapłańską. Spowiedź w czwartek i piątek od 17.00.
 6. W sobotę o godz. 8.30– nabożeństwo i Msza św. wynagradzające w duchu fatimskim. Po Mszy św. zapraszam na probostwo.
 7. Dziś w ostatnią niedziele miesiąca taca przeznaczona jest na prace zakończone na cmentarzu.
 8. Dziękuje Panu Pawłowi Gościniakowi i Jego Firmieza sprawne i szybkie przeprowadzenie prac na cmentarzu. Koszt pracy na cmentarzu wraz z materiałem wyniósł 50 tyś. złotych. Ze zgromadzonych pieniędzy na ten cel zapłaciłem: 18 tyś. za kostkę i krawężniki oraz 10 tyś. złotych. Do zapłaty pozostało 22 tyś. złotych.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Intencja papieskie na miesiąc czerwiec: Za rodziny. Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu. 

 

Błażejewo, 22 maja 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Cały Kościół i każdy chrześcijanin oczekuje ostatecznego wypełnienia Chrystusowej obietnicy: powrotu Pana i wiecznego zjednoczenia z Nim po śmierci. Także każdy z nas, żyjąc zgodnie z przykazaniami i uczestnicząc w zgromadze­niu niedzielnym zwołanym w imię Pana, okazuje, że kocha Go i na Niego czeka. Niech dzisiejsza liturgia będzie spotkaniem ze wspólnotą, do której należymy, i z Chrystusem żywym i realnym.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dzień powszedni o godz.18.30, w niedzielę po mszy o godz.11.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
 3. W czwartek 26 maja przypada Uroczystość św. Filipa Neri, założyciela Kongregacji Księży Filipinów.
 4. W dniu 26 maja świętujemy także Dzień Matki, jako wyraz szacunku dla każdej Mamy. Przypomina nam, jak ważne są Mamy i jak bardzo jesteśmy im wdzięczni za ich bezwarunkową miłość. W tym dniu po nabożeństwie majowym błogosławieństwo dzieci.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia a Zmartwychwstały Pan i Maryja niech nas wspierają w pielgrzymce do wieczności.

Błażejewo,15 maja 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Refleksja niedzielna i tygodniowa wskazuje, że Eucharystia pomaga nam rozwijać łaskę Chrztu świętego i przyczynia się do wzrostu naszej miłości. W czasie sprawowania Mszy św. w darze Słowa Bożego słyszymy, iż Chrystus dał nam nowe przykazanie, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował. Nie możemy tego nie usłyszeć, winniśmy tę prawdę przyjąć jako strumień nowego życia i stałych możliwości duchowych. Tylko człowiek duchowy – zjednoczony z Bogiem – może zachować wrażliwość na potrzeby sióstr i braci.
 2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywali: w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika.
 3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
 4. W sobotę 21 maja w Archikatedrze Poznańskiej odbędą się o g.10.00 święcenia kapłańskie Filipa Michalaka z Kongregacji Świętogórskiej  – modlimy się o nowe powołania kampańskie i zakonne
 5. W maju w dni powszednie gromadzimy się, aby uczcić Maryję, odmawiając litanię loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy Św. o godz.18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia a Zmartwychwstały Pan i Maryja niech nas wspierają w pielgrzymce do wieczności.

 

Błażejewo, 08.05.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA  

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.
 2. W najbliższy poniedziałek, 9 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. W tym dniu ks. Biskup Zdzisław Fortuniak przeżywa 40 r. święceń biskupich.
 3. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej: od poniedziałku do soboty po mszy wieczornej o godz.18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
 4. W czwartek 12 maja księża, bracia i klerycy ze Świętej Góry będą przeżywać w Błażejewie Dzień Skupienia. Zapraszam moich Parafian do wspólnej modlitwy na godz. 18.00 z całą Wspólnotą Świętogórską.
 5. W piątek 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.Po Mszy św. o 18.00 procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 6. Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA  WIELKANOCNA  –  01.05.2022

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy, obchodzona w Polsce jako Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania Słowa Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa,  uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
 2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe: od poniedziałku do soboty o godz.17.30, a po nim Msza święta.
 3. Dziś przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki.
 4. Jutro, 2 maja, jest Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 5. We wtorek 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz  kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte będą sprawowane jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie. W dniu odbywa się pielgrzymka dziękczynna Archidiecezji Poznańskiej na Jasną Górę za dar nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. W środę 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków.
 7. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. Chorych z Komunią świętą odwiedzę w piątek od godz. 9.00
 9. W sobotę o godz. 8.30 – nabożeństwo i Msza św. wynagradzające w duchu fatimskim. Po Mszy św. zapraszam na probostwo.
 10. W ubiegłą niedzielę na tacę prace na cmentarzu zebrano 1396 zł. Bóg zapłać

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ 2022.

 1. O wiarę dla młodych. Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary i poświęcenie się służbie.
 2. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy radości, pokoju, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Błażejewo, 24.04.2022

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.Pan mój i Bóg mój – wyznajemy patrząc na Zmartwychwstałego Chrystusa wraz z apostołem Tomaszem. Jezus przygarnia każdego z nas z wyrozumiałością pomimo braków naszej wiary. Z ufnością przystępujemy do Niego w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia, nie przestając powtarzać z całym światem „Jezu ufam Tobie”. Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna w Kościele Katolickim 78. Tydzień Miłosierdzia.

Celem jego jest budzenie wrażliwości na potrzeby naszych bliźnich, zwłaszcza chorych i ubogich. Obchody tego tygodnia są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia, czynionego na co dzień.

2.Dziś na mszy św. o godz.11.00 – 11 dzieci przystępuje do I Komunii św. Od poniedziałku do soboty będą przeżywały Biały Tydzień na mszy św. o godz. 18.00. Zakończenie Białego tygodnia na Świętej Górze mszą św. o godz. 10.30. 

3.W poniedziałek przypada święto św. Marka Ewangelisty.

4.We wtorek obchodzimy przeniesioną uroczystość św. Wojciecha bpa, głównego patrona Polski.

5.W piątek w liturgii wspominamy św. Katarzynę ze Sieny Patronkę Europy. W tym dniu obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

6. Za tydzień 1 maja zapraszam dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. na mszę św. dziękczynną na godz. 11.00. 

7.W miesiącu maju nabożeństwa majowe w niedzielę po mszy św. o godz.11.00, a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

8.Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej Świątyni pragnę życzyć żywego doświadczenia Miłosiernego Boga w tę wyjątkową niedzielę. Niech Wasze serca znajdą pokój i radość w  kochającym sercu Ojca, a Jego łaska niech przenika i oświetla nawet najciemniejsze zakamarki Waszego życia.

 

Błażejewo,17.04.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie,

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego tj. o 8.00 i 11.00.
 3. Za tydzień w Święto Bożego Miłosierdzia dzieci z naszej Parafii na mszy św. o godz.11.00 przystąpią do I Komunii świętej.

 4. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Bożego Miłosierdzia będą przeznaczone na pracę na naszym cmentarzu, które zleciłem Panu Pawłowi Gościniakowi. Pracę mają się rozpocząć na początku maja.
 5. Bardzo dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego: Panu Kościelnemu, Paniom Monice i Danucie Radajewskim, Panu Tomaszowi Gościniakowi. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Niedzieli Palmowej i Triduum paschalnego. Dziękuje Panu Kościelnemu i Organiście. Dziękuję wszystkim, którzy przejęli moje  zaproszenie do Liturgii Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego. Pragnę szczególnie podziękować Pani Oldze z Ukrainy z Umani.
 6. Dziękuje Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Włościejewic i Ługów, za straż przy Grobie Pańskim a także mieszkańcom Ługów za obsługę procesji.
 7. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Niech zatem da nam siłę do pokonywania trudności i pozwoliła z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas tą głęboką nadzieją wypływającą z pustego grobu na lepsze jutro. Matka Boża Wychowawczyni niech wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania Jej Syna. Tego życzę n Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

Błażejewo, 10 kwietnia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
 2. Dziś rozpoczynamy sw naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do Wielkiej Środy. Okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. pół godziny przed każdą msza św. We wtorek 12 kwietnia spowiedź św. od godziny 00.
 3. W Wielki Czwartek mszą Wieczerzy Pańskiej św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Triduum Paschalne.
 4. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.
 5. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00.  Wielki Piątek jest w całym Kościele dniem pokuty, w którym obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości i od potraw mięsnych, od których nie ma żadnej  Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.
 6. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek w naszym Kościele o godz. 18.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy grobie do godz. 21 00 .
 7. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 10.00 do 14.00 co pół godziny. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć na 15 min na adoracji.
 8. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.21.00, przynosimy świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Zakończenie procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy o przygotowania pocztów sztandarów.
 9. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz Poniedziałek Wielkanocny Msze św. godz. 8.00 i 11.00.
 10. W sobotę, 15 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.
 11. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

Błażejewo, 03.04.2022

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Od dzisiejszej niedzieli widzimy krzyże zasłonięte na znak smutku i żałoby. Rozpoczynamy czas rozpamiętywania męki Pana Jezusa. To jest właściwy moment, żeby podjąć decyzję o nawróceniu, żeby usłyszeć Jezusa, który nie potępia, żeby zobaczyć Jezusa, który przez swoje cierpienie mówi o swojej miłości i przebaczeniu.
 2. W Wielkim Poście zapraszam na tradycyjne nabożeństwa pokutne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00, a także na Drogę Krzyżową w piątki 17.30. Zaproszenie szczególnie kieruje do tych parafian którzy jeszcze w tym roku nie byli na nabożeństwach pasyjnych.
 3. W imieniu wszystkich uczestników EDK ze Świętej Góry do Błażejewa dziękuję wszystkim, którzy przynieśli ciasto. Wielkie Bóg zapłać!!!  
 4. W piątek 8 kwietnia od godz. 9.00 objazd chorych z posługą sakramentalną. Zwracam się do tych rodzin, którzy mają w swoim domu osoby w podeszłym wieku a dawno nie korzystały z sakramentów św. Wśród grzechów są też grzechy zaniedbania.
 5. W sobotę 9 kwietnia o godz. 15.00 próba dzieci przygotowujący się do I Komunii św. oraz I spowiedź przed Komunia św.
 6. W ubiegłą niedzielę na prace na cmentarzu zebrano 429, 00 zł.
 7. W zakrystii u Pana Kościelnego są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny.
 8. Pod chórem jest mały regał z prasą katolicką. Zapraszam
 9. Za tydzień NIEDZIELĄ PALMOWĄ rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Adam Adamski prefekt Kleryków Kongregacji św. Filipa.
 10. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Błażejewo, 27.03.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiejsza to, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. W Wielkim Poście zapraszam na tradycyjne nabożeństwa pokutne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00, a także na Drogę Krzyżową w piątki 17.30
 3. Dzisiejsza taca w ostatnią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na prace na cmentarzu.
 4. 1 kwietnia odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świętej Góry do Błażejewa. Serdecznie zapraszam do przeżycia tego wyjątkowego wydarzenia.
 5. Zwracam się do Moich Parafian aby tak jak ubiegłych latach przygotować poczęstunek na probostwie dla utrudzonych Pątników. Przybyli pątnicy bardzo cenili sobie wielką życzliwość i gościnność Tego miejsca.
 6. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąc kwietnia. Objazd do chorych z posługą sakramentalną w piątek 8 kwietna od godz. 9.00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca – 2 kwietnia o godz. 8.30 nabożeństwo I sobotnie a następnie msza św. Po mszy spotkanie na probostwie.
 8. W sobotę 2 kwietnia o godz. 16.00 próba dzieci przygotowujący się do I Komunii św.

 

 

Błażejewo, 20. 03.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć, jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata. Chrystus pragnie swoją miłość wlać w serca ludzkie.Po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego. Bóg jest cierpliwy wobec nas, czeka na decyzję człowieka. Bóg w kierunku człowieka robi 99 kroków, ale jeden pozostawia nam.  Gdy nie stawiamy przeszkody i przyjmujemy ten wielki dar, potrafimy wtedy miłością rozświetlić całe nasze życie.
 1. W daniach od 19 do 25 marca przeżywamy TYDZIEŃ MODLITW „O OCHRONĘ ŻYCIA”. 
 2. W piątek 25 marca przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W tym dniu przypada 30 rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego, który wraz z całą archidiecezją będzie dziękował Opatrzności Bożej za lata posługi podczas mszy świętej w katedrze poznańskiej o godz. 11.00. W tym dniu po mszy zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.    
 3. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek 25 marca br. o godz. 17.00, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Archidiecezja Poznańska pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie. Dlatego Arcybiskup Metropolita Poznański zwraca się z apelem do kapłanów, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich, aby w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca we wszystkich kościołach Archidiecezji o godz. 17.00 – w jedności z Następcą Świętego Piotra – wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszym kościele wyjątkowo w tym dniu zostanie odprawiona msza św. o godz. 17.00 w intencji pokoju w Ukrainie, podczas której dokonamy aktu zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Po mszy św. Droga Krzyżowa
 4. W Wielkim Poście zapraszam na tradycyjne nabożeństwa pokutne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00, a także na Drogę Krzyżową w piątki 17.30
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Spowiedź w naszym kościele odbywa pół godziny przed mszą św.
 6. Od piątku na stałe zagościł w naszym Kościele regał na ścianie na prasę katolicką. Zapraszam do korzystania z prasy katolickiej.
 7. 1 kwietnia odbędzie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Świętej Góry do Błażejewa. Ruszyły już zapisy na to niezwykłe wydarzenie duchowe. Na trasę św. Jakuba do Błażejewa (22 km) zapisujemy się poprzez link dostępny na profilu FB (https://forms.gle/HXtTr1RWFLCjuBrt9). EDK rozpocznie się Mszą św. o g. 19.00 na Świętej Górze, po niej nabożeństwo i wymarsz na trasę. Planowany czas dotarcia do Błażejewa między 1.00 a 2.00 w nocy. Serdecznie zapraszam do przeżycia tego wyjątkowego wydarzenia.
 8. Zwracam się do Moich Parafian aby tak jak ubiegłych latach przygotować poczęstunek dla utrudzonych Pątników. Przybyli pątnicy bardzo cenili sobie wielką życzliwość i gościnność Tego miejsca.
 9. W zakrystii u Pana Kościelnego są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny.
 10. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

Błażejewo, 13.03.2022

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Liturgia Słowa Bożego II Niedzieli Wielkiego przenosi nas na Górę Tabor – Górę Przemiany. Przemienienie jest przedłużeniem modlitwy Jezusa. Można powiedzieć, że jest ilustracją modlitwy. Człowiek, który klęka przed Bogiem, jest jednocześnie tym, w którym żywa jest Boża chwała. Modlitwa jest nie tylko rozmową z Bogiem, jest czasem naszego udziału w Bożym życiu, świetle, mądrości. Modlitwa przemienia człowieka – sprawia, że żywy staje się w nas Boży obraz i Jego podobieństwo.
 2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes– Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji.
 3. W dniu dzisiejszym, przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 4. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Jest także i 2 patronem  naszego Kościoła. Podczas Mszy Świętej tego dnia o godz.18.00 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.Po mszy św. spotkanie Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej naszej Parafii.
 1. W ubiegłą niedziele na pomoc dla rodziny z Trąbinka poszkodowanej przez huragany zebrano 543,00. Składam w imieniu rodziny serdeczne  podziękowanie. Bóg zapłać.
 2. W Wielkim Poście zapraszam na tradycyjne nabożeństwa pokutne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 z konferencją katechetyczną, a także na Drogę Krzyżową w piątki 17.30
 3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Spowiedź w naszym kościele odbywa pół godziny przed mszą św.
 4. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.

 

Błażejewo, 06.03.2022

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. W Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus, w swoim ziemskim życiu, także nie był wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć i dlatego uczmy się od naszego Mistrza.
 2. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc dla Ukrainy. Dary zebrane zostały przekazana jako wsparcie dla ośrodków dla uchodźców, organizowanych przez Caritas na terenie naszej archidiecezji. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona dla ofiar wojny na Ukrainie wyniosła 898,00zł.. Bóg zapłać za dar modlitwy i ofiary dla walczącej Ukrainy.
 3. W ubiegłą niedzielę na prace na cmentarzu zebrano 550 zł. Bóg zapłać!
 4. Z godnie z zapowiedzią dziś i jutro przed kościołem są zbierane ofiary dla rodziny z Trąbinka poszkodowanej przez wichurę.
 5. Gorzkie Żale z w niedzielę po mszy św. o godz.11.00. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz.17.30 . Zachęcam parafian, dzieci, młodzież do liczniejszego udziału w nabożeństwach Pasyjnych Wielkiego Postu. W Polsce za  udział w tym nabożeństwie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o naszych wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.
 6. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem zbiórka na pomoc dla polskich misjonarzy.
 9. Tego dnia przypada także 9 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszam do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem
 10. W sobotę 19 marca po mszy św. o godz.18.00 spotkanie Rady Parafialnej.
 11. INTENCJA PAPIESKIEA NA MARZEC. O chrześcijańską odpowiedź na wyzwania bioetyczne. Módlmy się, abyśmy my chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.
 12. Wszystkim solenizantom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask.
 1. Błażejewo, 13.02.2022 r
 2. OGŁOSZENIA.
 3. DUSZPASTERSKIE
 4. VI NIEDZIELA ZWYKŁA
 5.  
 6. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
 1. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 1. W środę nowenna a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 17.30. różaniec a następnie msza św.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.
 2. Błażejewo, 06.02.2022
 3.  
 4. OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 5. 5 NIEDZIELA ZWYKŁA 2022
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone 30 stycznia na prace na cmentarzu. Taca na ten cel wyniosła 417 zł.
 1. W piątek 11 lutego w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji pragnę łączyć się w modlitwie z chorymi i starszymi oraz zaprosić osoby starsze i wszystkich którzy opiekują się chorymi na Eucharystię na godz. 18.00, która będzie odprawiona w intencji chorych. W czasie Mszy św będę udzielał sakramentu chorych.
  Sakramentu chorych udziela się na konkretne wezwanie. W sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale także szczególnie tym, którzy potrzebują umocnienia duchowego w chorobie. Sakrament Ten można wiele razy przyjąć w swoim życiu. Tak jak każdy sakrament aby godziwie przyjąć, potrzebny jest stan łaski uświęcającej.   
 2. Błażejewo, 30.012022
 3. OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 4. 4.NIEDZIELA ZWYKŁA
 5. W środę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z poświęceniem świec w naszym kościele celebrujemy o godz.: 9.00 i 18:00.
  Dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii św. będą miały pobłogosławione swoje świece na mszy św. o godz. 18.00. Po mszy św. spotkanie rodziców i dzieci na salce na probostwie.
 6. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 7. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny zgłoszonych chorych,.
 8. I piątek od godz.17,00 spowiedź św następnie Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 9. W sobotę, godz. 8.30 wystawienie Najświętszego . Sakramentu i nabożeństwo
  do Niepokalanego Serca Maryi a następnie Msza św. Po Mszy św. zapraszam na probostwo.
 10.  
 11.  
 12. Błażejewo, 23.01.2022
 13. Ogłoszenia Parafialne
 14. 3 Niedziela Zwykła 2022
 15. Dzisiejsza niedziela, decyzją papieża Franciszka obchodzona jest już po raz trzeci w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona służyć odkrywaniu wielkiego daru, jakim dla człowieka – bez względu na jego światopogląd, czy system wartości – jest Słowo Boże. Jest to wspólne dziękczynienie Bogu za ten wielki dar, jakim jest Biblia. Wypada ona w tym okresie, w którym jesteśmy wezwani do modlitwy o jedność chrześcijan, ponieważ Pismo Święte wskazuje drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności – czytamy w Liście papieskim.
 16. W poniedziałek 24 stycznia zapraszam na mszę kolędową o godz. 18.00 mieszkańców Błażejewa
 17. W środę 26 stycznia zapraszam na mszę kolędową o godz. 18.00 mieszkańców Nowieczka.
 18. 24 stycznia w liturgii wspominamy św. Franciszka Salezego. Św. Franciszek Salezy urodził się w roku 1567. W 1602 roku został biskupem Genewy i niestrudzenie pracował nad utwierdzeniem wiary. Odznaczał się łagodnością i delikatnością. Zmarł 28 grudnia 1622 roku w Lyonie. Jest patronem prasy i pisarzy katolickich.
 19. 25 stycznia Kościół katolicki obchodzi święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Nawrócenie św. Pawła jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Kościele. Szaweł, gorliwy faryzeusz i prześladowca Kościoła, wskutek ukazania się mu Chrystusa Zmartwychwstałego u bram Damaszku, stał się nie tylko Jego uczniem, ale poświęcił całe życie szerzeniu Ewangelii; wyprowadził Kościół z ograniczeń judaizmu i zaniósł światło Ewangelii do Europy, stając się Apostołem Narodów.
 20. 26 stycznia: św. Tymoteusza i Tytusa. Tymoteusz towarzyszył św. Pawłowi w czasie jego podróży misyjnych, przy zakładaniu pierwszych gmin chrześcijańskich. Został biskupem w Efezie. Tytus pochodził z rodziny pogańskiej. Nawrócony przez św. Pawła był drugim jego powiernikiem i wiernym towarzyszem w pracach apostolskich.
 21. 28 stycznia Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Jest patronem szkół katolickich.
 22. W ostatnią niedzielę 30 stycznia taca przeznaczona jest na prace na cmentarzu. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel dziękuję.
 23. Błażejewo 16 styczeń 2022 r.
 24. Ogłoszenia duszpasterskie
 25. 2 Niedziela ZWYKŁA
 26. Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2). Jest to czas szczególnej modlitwy, chrześcijan różnych wyznań z całego świata za siebie nawzajem. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości miedzy Swoimi wyznawcami. Niech ta miłość, nas wyznawców Chrystusa, stanie się znakiem rozpoznawczym w całym dzisiejszym świecie. Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych.
 1. W ciągu tygodnia zapraszam na msze św. o godz.18.00.
 2. W środę o godz. 17.30 modlitwa różańcowa a o godz. 18.00 msza nowennowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek (21.01), przypada Dzień Babci, a w sobotę (22.01) Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nich szczególnie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa oraz serdeczna pamięć.
 4. W poniedziałek 17 stycznia zapraszam mieszkańców z Ługów na mszę kolędową o godz.18.00, natomiast w piątek 21 stycznia mieszkańców Lipówki i Ostrowieczna – Kadzynia.
 5. Cały czas przyjmuję zaproszenia na kolędę. Odwiedzam po kolędzie tylko osoby/rodziny, które zgłoszą taką chęć. Zapisywać się można w biurze parafialnym. Na ołtarzu św. Józefa i Jakuba wyłożone są kartki ze zgłoszeniem na kolędę.
 6. Ofiary złożone w czasie kolędy przeznaczam w całości na prace na cmentarzu. Już została zakupiona kostka oraz krawężniki na cmentarz. W znacznej części już zapłaciłem za zgromadzony materiał.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
 8.  
 9. Błażejewo, 9 stycznia 2022
 10. OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 11. Niedziela Chrztu Pańskiego
 12. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
 13. Niedziela Chrztu Pańskiego, skłania nas do refleksji: co to znaczy być ochrzczonym? Co robimy by dane nam nowe życie w Chrystusie rozwijać, doprowadzać do rozkwitu? Dzisiejszy dzień to także okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 14. Dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia, a rozpoczyna Okres Zwykły w ciągu roku. Zgodnie z polską tradycją, dekoracja świąteczna i kolędy, pozostają z nami aż do 2. lutego.
 15. W następną niedziele podam plan kolędy.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości. w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Wszystkim miłej i błogosławionej niedzieli.
 17. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 18. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI
 19. NOWY ROK – 01.01.2022 r.
 20. Dzisiaj pierwszy dzień Nowego Roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 55. Światowy Dzień Pokoju. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie i na całym świecie oraz o pokojowe zakończenie konfliktu na naszej wschodniej granicy.
 21. Drogim Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok 2022. Życzę obfitych łask Bożych, zdrowia, miłości i pokoju. 
 22. W poniedziałek mszy św. o godz. 18.00 nie będzie.
 23. W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.
 24. W najbliższym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 do 18.00. Objazd chorych od godz. 9.00.
 25. W sobotę 8 stycznia nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.30, a następnie Msza św. Po mszy św. spotkanie na probostwie.
 26. Za tydzień 9 stycznia obchodzić będziemy NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia zakończy się w naszej Archidiecezji peregrynacja Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.
 27. W sobotę 8 stycznia o godzinie 16.00 na Świętej Górze odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego CIUPAGA z Łącka. Zachęcam Parafian aby udać się na Świętą Górę aby przeżyć wieczór kolędowy wraz z góralami z Łącka.
 28. W tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich w tradycyjnej formie. W miejscu tzw. „kolędy” będę organizował po uroczystości 3 Króli Mszę św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek połączone ze wspólnym śpiewem kolęd. Jest też możliwość kolędy w domu na życzenie, zaproszenie.  Pójdę do tych domów, które zgłoszą się poprzez wypełniony formularz, który znajduje się na ołtarzu św. Józefa i Jakuba. Zapisy, zgłoszenia do 9 stycznia.
 29. Błogosławionego Nowego 2022 Roku!

 

 
 

www.Facebook.com/blazejewoparafia/