Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Błażejewie

Ogłoszenia parafialne

 

KONTO PARAFII BŁAŻEJEWO

44 1090 1258 0000 0000 2503 5039

Błażejewo, 23.01.2022

Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela Zwykła 2022

 1. Dzisiejsza niedziela, decyzją papieża Franciszka obchodzona jest już po raz trzeci w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona służyć odkrywaniu wielkiego daru, jakim dla człowieka – bez względu na jego światopogląd, czy system wartości – jest Słowo Boże. Jest to wspólne dziękczynienie Bogu za ten wielki dar, jakim jest Biblia. Wypada ona w tym okresie, w którym jesteśmy wezwani do modlitwy o jedność chrześcijan, ponieważ Pismo Święte wskazuje drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności – czytamy w Liście papieskim.
 2. W poniedziałek 24 stycznia zapraszam na mszę kolędową o godz. 18.00 mieszkańców Błażejewa
 3. W środę 26 stycznia zapraszam na mszę kolędową o godz. 18.00 mieszkańców Nowieczka.
 4. 24 stycznia w liturgii wspominamy św. Franciszka Salezego. Św. Franciszek Salezy urodził się w roku 1567. W 1602 roku został biskupem Genewy i niestrudzenie pracował nad utwierdzeniem wiary. Odznaczał się łagodnością i delikatnością. Zmarł 28 grudnia 1622 roku w Lyonie. Jest patronem prasy i pisarzy katolickich.
 5. 25 stycznia Kościół katolicki obchodzi święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Nawrócenie św. Pawła jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Kościele. Szaweł, gorliwy faryzeusz i prześladowca Kościoła, wskutek ukazania się mu Chrystusa Zmartwychwstałego u bram Damaszku, stał się nie tylko Jego uczniem, ale poświęcił całe życie szerzeniu Ewangelii; wyprowadził Kościół z ograniczeń judaizmu i zaniósł światło Ewangelii do Europy, stając się Apostołem Narodów.
 6. 26 stycznia: św. Tymoteusza i Tytusa. Tymoteusz towarzyszył św. Pawłowi w czasie jego podróży misyjnych, przy zakładaniu pierwszych gmin chrześcijańskich. Został biskupem w Efezie. Tytus pochodził z rodziny pogańskiej. Nawrócony przez św. Pawła był drugim jego powiernikiem i wiernym towarzyszem w pracach apostolskich.
 7. 28 stycznia Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Jest patronem szkół katolickich.
 8. W ostatnią niedzielę 30 stycznia taca przeznaczona jest na prace na cmentarzu. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel dziękuję.

Błażejewo 16 styczeń 2022 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela ZWYKŁA

 1. Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2). Jest to czas szczególnej modlitwy, chrześcijan różnych wyznań z całego świata za siebie nawzajem. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości miedzy Swoimi wyznawcami. Niech ta miłość, nas wyznawców Chrystusa, stanie się znakiem rozpoznawczym w całym dzisiejszym świecie. Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych.
 1. W ciągu tygodnia zapraszam na msze św. o godz.18.00.
 2. W środę o godz. 17.30 modlitwa różańcowa a o godz. 18.00 msza nowennowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek (21.01), przypada Dzień Babci, a w sobotę (22.01) Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nich szczególnie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa oraz serdeczna pamięć.
 4. W poniedziałek 17 stycznia zapraszam mieszkańców z Ługów na mszę kolędową o godz.18.00, natomiast w piątek 21 stycznia mieszkańców Lipówki i Ostrowieczna – Kadzynia.
 5. Cały czas przyjmuję zaproszenia na kolędę. Odwiedzam po kolędzie tylko osoby/rodziny, które zgłoszą taką chęć. Zapisywać się można w biurze parafialnym. Na ołtarzu św. Józefa i Jakuba wyłożone są kartki ze zgłoszeniem na kolędę.
 6. Ofiary złożone w czasie kolędy przeznaczam w całości na prace na cmentarzu. Już została zakupiona kostka oraz krawężniki na cmentarz. W znacznej części już zapłaciłem za zgromadzony materiał.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

Błażejewo, 9 stycznia 2022

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
 2. Niedziela Chrztu Pańskiego, skłania nas do refleksji: co to znaczy być ochrzczonym? Co robimy by dane nam nowe życie w Chrystusie rozwijać, doprowadzać do rozkwitu? Dzisiejszy dzień to także okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 3. Dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia, a rozpoczyna Okres Zwykły w ciągu roku. Zgodnie z polską tradycją, dekoracja świąteczna i kolędy, pozostają z nami aż do 2. lutego.
 4. W następną niedziele podam plan kolędy.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości. w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Wszystkim miłej i błogosławionej niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

NOWY ROK – 01.01.2022 r.

 1. Dzisiaj pierwszy dzień Nowego Roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 55. Światowy Dzień Pokoju. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie i na całym świecie oraz o pokojowe zakończenie konfliktu na naszej wschodniej granicy.
 2. Drogim Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok 2022. Życzę obfitych łask Bożych, zdrowia, miłości i pokoju. 
 3. W poniedziałek mszy św. o godz. 18.00 nie będzie.
 4. W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.
 5. W najbliższym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 do 18.00. Objazd chorych od godz. 9.00.
 6. W sobotę 8 stycznia nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.30, a następnie Msza św. Po mszy św. spotkanie na probostwie.
 7. Za tydzień 9 stycznia obchodzić będziemy NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia zakończy się w naszej Archidiecezji peregrynacja Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.
 8. W sobotę 8 stycznia o godzinie 16.00 na Świętej Górze odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego CIUPAGA z Łącka. Zachęcam Parafian aby udać się na Świętą Górę aby przeżyć wieczór kolędowy wraz z góralami z Łącka.
 9. W tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich w tradycyjnej formie. W miejscu tzw. „kolędy” będę organizował po uroczystości 3 Króli Mszę św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek połączone ze wspólnym śpiewem kolęd. Jest też możliwość kolędy w domu na życzenie, zaproszenie.  Pójdę do tych domów, które zgłoszą się poprzez wypełniony formularz, który znajduje się na ołtarzu św. Józefa i Jakuba. Zapisy, zgłoszenia do 9 stycznia.

 

Błogosławionego Nowego 2022 Roku!

 

 

 

 
 

www.Facebook.com/blazejewoparafia/